o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Robert Czykiel
|

Antonow z chińskiego Wuhan wylądował w Pyrzowicach. Co było na pokładzie?

76
Podziel się

Potężny samolot transportowy Antonow An-124 Rusłan w poniedziałek wieczorem wylądował na lotnisku w Pyrzowicach. Maszyna przyleciała z chińskiego Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia koronawirusa.

Antonow z chińskiego Wuhan wylądował w Pyrzowicach. Co było na pokładzie?
Antonow An-124 Rusłan przyleciał do Polski (Wikimedia Commons)
bDyCTEgl

Na razie nie widać końca pandemii koronawirusa i cały czas potrzebne są duże zapasy środków medycznych i ochrony osobistej. Specjalistyczne maseczki, kombinezony, termometry czy pulsykometry są potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek. Polska właśnie znowu uzupełniła zapasy.

Antonow przyleciał z Wuhan do Polski

W poniedziałek późnym wieczorem na lotnisku w Pyrzowicach wylądował Antonow An-124 Rusłan. To jeden z największych na świecie samolotów transportowych. Maszyna przyleciała z chińskiego Wuhan, gdzie zaczęła się pandemia koronawirusa.

bDyCTEgn

Na pokładzie samolotu znajdowało się 116 ton środków medycznych i ochrony osobistej. Za zamówienie odpowiadała zabrzańska firma Zarys na zlecenie Agencji Rezerw Materiałowych.

Zobacz także: Awaryjne lądowanie Antonowa An-124. Przerażające nagranie z lotniska
bDyCTEgt

Podróż Antonowa z Chin do Polski trwała siedem dni. Prezes zabrzańskiej firmy przyznał, że ekonomicznie nie było to opłacalne, ale liczył się czas. Dlatego zdecydowano się na wykorzystanie Antonowa.

bDyCTEgO
KOMENTARZE
(76)
pzt
2 miesiące temu
to gdzie Chiny leżą skoro podróż Antonowa trwała 7 dni. Za Chiny nie wiem.
PS81
2 miesiące temu
Czy nikogo nie dziwi, że gospodarka Europy jest można powiedzieć na równi pochyłej z tendencją spadkową,a Chińska gospodarka ma się dobrze, żeby nie powiedzieć bardzo dobrze ??🤔 Jak długo świat będzie uzależniony od Państwa Środka??🤔
Joł
2 miesiące temu
Nowe porcje wirusa przywieźli?
bDyCTEgP
Heh
2 miesiące temu
Biznes się kręci.
Diabeł
2 miesiące temu
Antonow przywiózł kolejną porcję WIRUSA z Chin powinni go zlikwidować i nie wpuszczać go do żadnego kraju na naszej planecie !!!
Najnowsze komentarze (76)
Mmm
2 miesiące temu
Przez siedem dni?! To chyba ten towar produkowały chińczyki w tym samolocie. Pewnie leciały przez Amerykę.
Nonok
2 miesiące temu
Piß szykuje się na 3-cią falę pandemii. Ale to tylko dla członków partii, a naród niech sobie daje radę jak zwykle.
Kimi
2 miesiące temu
Dwa jumbo jety przywiozą taki ładunek taniej i to w jeden dzień. My natomiast dalej patrzymy jak ktoś bogaci się na "pandemi" za państwowe czyli nasze pieniądze.
goldi
2 miesiące temu
W siedem dni to można pociągiem przewieźć i to taniej. Tym bardziej, że takowe transporty się realizuje.
👁️👁️
2 miesiące temu
Zapasy ale chyba na wojnę. Chiny zaatakują Rosję i stany. Powstanie nowa granicą polsko chińska. My uderzymy od Białorusi i przejdziemy przez Ukrainę. Jakby co to szpitale połowę już mamy. Odzyskamy Moskwę która król Kazimierz okupował jako jedyny przez trzy lata... Marzenie naszej władzy 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 pozdrawiam.
Rich
2 miesiące temu
Tylko premiera brak. Coś nie tak.
obserwator
2 miesiące temu
Czy takie zamowienia zawsze musza byc realizowane za pomoca posrednikow ,ktorzy na tym zarabiaja krocie ? Trzeba by sie przyjzec tej spolce kto jest jej wlascicielem i jakie ma powiazania polityczne?Cos mi tu smierdzi !!! A swoja droga to ministerstwo samo nie moze zlecic zamowienie bez udzialu posrednikow? Przyklad respiratory !!!
utiutu
2 miesiące temu
"Podróż Antonowa z Chin do Polski trwała siedem dni." to nic dziwnego że nie było to opłacalne ekonomicznie...aż 7 dni lecieli?
bDyCTEgH
Republika
2 miesiące temu
Taniej by było wysłać wszystkie uziemione Dreamliners i załadować dary chińskich graci towarzyszy niż znowu wynajmować tego ruski złom. Przy okazji byłaby okazja aby sprawdzić aktualny stan techniczny, bo jak srandemia się skończy to strach będzie wsiąść na pokład i zginąć w jednej z katarstrof, o których będzie głośno już niedługo.
Siwyjon
2 miesiące temu
A czy pyrzowice posiadają pas do lądowania antonowa czy połowę dystansu na autostradzie potrzebował
ereksio
2 miesiące temu
przywiózł nowa partię Covida bo nasz się już kończy
fgpeig
2 miesiące temu
a co to za firma że nie oszczędza? "Prezes zabrzańskiej firmy przyznał, że ekonomicznie nie było to opłacalne, ale liczył się czas." To jakaś państwowa spółka?
fhgser
2 miesiące temu
to ile beczek z Covid19 przyleciało?
tir6
2 miesiące temu
"Prezes zabrzańskiej firmy przyznał, że ekonomicznie nie było to opłacalne, ale liczył się czas. " Odwołać Prezesa-działa na szkodę firmy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić