Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Niemcy robili to w kościele. Zapadł wyrok

16

Finał głośnej sprawy w Niemczech. Sąd Okręgowy w Traunstein w Bawarii, skazał mężczyznę, który latem 2022 odbył ze swoją żoną stosunek na ołtarzu zabytkowego kościoła w Schechen.

Niemcy robili to w kościele. Zapadł wyrok
Zapadł wyrok na mężczyznę, który wraz ze swoją żoną sprofanował ołtarz kościelny. (Pixabay, Ingo Kramarek)

31 lipca 2022 niemiecka para wybrała się na wycieczkę do wsi Schechen, niedaleko Rosenheim. Podczas wycieczki zwiedzali zbudowany w XV wieku kościół. Atmosfera tego miejsca wpłynęła na nich na tyle, że dali się ponieść emocjom i zaangażowali się w miłosne igraszki na ołtarzu. Całą scenę 39-letni mężczyzna, który pracował jako dozorca, sfilmował swoim telefonem komórkowym.

Sprawa wyszła na jaw, gdy partnerka zgłosiła przemoc domową i groźby ze strony męża. Policja, badając sprawę, skonfiskowała telefon mężczyzny i odkryła kompromitujące nagranie. W trakcie śledztwa okazało się również, że 39-latek okradał turystów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pieniądze na komunię - tak czy nie?

Za nieobyczajne zachowanie w kościele, kobieta została ukarana grzywną wynoszącą około 2500 euro (ponad 10 tys. złotych), jednak wycofała swoje oskarżenia o przemoc domową. Kiedy jej mąż, przyprowadzony w kajdankach na rozprawę, wszedł na salę sądową, rzuciła mu się na szyję i zaczęła całować. W rozmowie z "Bildem", kobieta, która jest z zawodu asystentkną medyczną przyznała, że rozłąka przez osiem miesięcy była dla niej trudnym czasem, oraz że planują wziąć ślub kościelny, gdy jej ukochany wyjdzie z więzienia.

Kościelne igraszki wywołały szok w archidiecezji. Zbezczeszczenie ołtarza sprawiło, że nabożeństwa musiały zostać wstrzymane. Biskup ponownie poświęcił kościół przed Bożym Narodzeniem 2023 roku.

Niemieckie media poinformowały 16 maja, że Sąd Okręgowy w Traunstein skazał mężczyznę na sześć miesięcy więzienia za zakłócanie praktyk religijnych oraz na pięć lat i pięć miesięcy za oszustwa.

Podobny incydent miał miejsce w 2021 roku w belgijskim Bree, gdzie pewna para również uprawiała na ołtarzu oraz to nagrywała telefonem. Nagranie zostało wysłane przez WhatsApp do administracji kościelnej. Pomimo śledztwa policji i rozgłosu w mediach, sprawców nie udało się zidentyfikować, a ołtarz został oczyszczony święconą wodą.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić