Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
NB
|

Antyszczepionkowcy grożą podkładaniem bomb. W Poznaniu ewakuowano niemal 2 tys. osób

92
Podziel się:

Antyszczepionkowcy grożą podkładaniem bomb, jeśli "nie przestanie się kłuć ludzi". W niedzielę, w związku z alarmem bombowym w Termach Maltańskich w Poznaniu, ewakuowano niemal 2 tys. osób.

Antyszczepionkowcy grożą podkładaniem bomb. W Poznaniu ewakuowano niemal 2 tys. osób
Alarm bombowy na Termach Maltańskich (Wikimedia Commons)

W niedzielę na adres mailowy biura obsługi klienta Term Maltańskich przyszła anonimowa wiadomość. Ktoś straszył, że w budynku podłożone są bomby.

Było napisane, że przy kasie dla zaszczepionych oraz w aquaparku podłożone są bomby. "Jeżeli nie przestaniecie kłuć Polaków, będą podkładane w innych miejscach Poznania". Tak jak ja bym w Termach Maltańskich szczepił i kłuł Polaków. Nic z tego nie rozumiem. Ta głupota przerasta moje możliwości zrozumienia tego. Myślę, że termy są jedynie pretekstem, to jest atak na ideę szczepienia - skomentował w rozmowie z Radiem Poznań prezes Term Maltańskich Jerzy Krężlewski.

W związku z alarmem bombowym ewakuowano 1800 osób. Policyjni saperzy przez ok. godzinę sprawdzali budynek, ale nie znaleźli żadnych materiałów wybuchowych.

Zostaliśmy poproszeni o wyjście na zewnątrz budynku i tyle. Nikt nam nie podał informacji, ani dlaczego, ani na jak długo - powiedział Radiu Poznań jeden z klientów.

Policja będzie namierzać autora wiadomości o bombie w Poznaniu

Oficer prasowa wielkopolskiej policji, podinsp. Iwona Liszczyńska, poinformowała, że funkcjonariusze od zwalczania cybeprzestępczości będą namierzać autora wiadomości. Za celowe przesłanie fałszywego alarmu o zagrożeniu dużej liczby osób grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Czarnek ostro krytykuje lekarza z Rady Medycznej ds. COVID-19. „To są insynuacje”

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(92)
Neti
5 miesięcy temu
Głupoty co oni myślom że ludzie są naiwni przecież antyszczepionkowcy nigdy by tego nie zrobili raczej boją się ci z żądu o siebie i wymyślają brednie
zdecydowany z...
6 miesięcy temu
...a ja myślałem, że taki antyszczepionkowiec to będzie podkładał bomby pod Windows Microsoftu, za te czipsy od Gatesa...
Seniorka
6 miesięcy temu
Każdy szczepi się dobrowolnie!!!Niech nikt nie odradza szczepienia, skoro w razie choroby nie jest w stanie przynieść ratunku!!!
A ja
6 miesięcy temu
Nie wierzę, że to antyszczepionkowiec. Prędzej proszczepionkowiec na zlecenie. Kto ma interes w tej wrzawie o szczepienia - pro czy anty? Ano, anty się tylko bronią.
Bingo
6 miesięcy temu
Tego się nie da logicznie wytłumaczyć, że właśnie w Polsce jest tylu ludzi głupich, nietolerancyjnych, bezmyślnych, głuchych na podstawową wiedzę. Oczywiście, że podstawowym winowajcą może być indoktrynacja religijna atakująca Polaków od najmłodszych lat, oparta o bezrozumne dogmaty, a w środowiskach intelektualnie mniej rozwiniętych również blokująca możliwość realnej nauki czy nawet rozumienia podstawowych zjawisk otaczającego nas świata. Niektórzy zrzucają tu winę na tradycję, ale przecież ta rzekoma tradycja kiedyś była Polsce narzucona siłą i szantażem. Pod presją postępującego rozwoju nauki i zdobyczy cywilizacji, wraz z rozwojem społecznej dojrzałości nawet w naszej patologicznie dogmatycznej Polsce religia będzie w sposób naturalny ustępować.
Przestańcie j...
6 miesięcy temu
Ale robia prowokacje, czy oni naprawde uwazaja, ze ktos sie na to nabierze, ze istnieje jakas grupa antyszczepionkowcow terroryzujaca innych. Przeciez to jest akcja rządu. Tyle w temacie
gregorrek
6 miesięcy temu
To są bzdury wyssane z palca aby napędzić machinę strachu i powołując się na zagrożenie, w stosownym momencie wyciągnąć broń i środki przeciw tym którzy szczepić się nie chcą. atak wyprzedzający
Realista
6 miesięcy temu
Uważam, że to raczej jakiś chuligański wybryk kogoś, kto się podszywa pod tych antyszczepionkowców czy jak ich tam nazywają.
Realista
6 miesięcy temu
Uważam, że to raczej jakich chuligański wybryk kogoś, kto się podszywa pod tych antyszczepionkowców czy jak ich tam nazywają.
misio
6 miesięcy temu
To jest nienormalne żeby ktoś zabraniał mi przyjąć szczepionkę, którą świadomie i odpowiedzialnie chcę przyjąć. To dopiero jest zabieranie mojej wolności wyboru. I przez to wyładowywać swoją chorą ambicję jakiegoś zaistnienia na niczemu niewinnych ludziach? A może by tak działając ich metodą zrobić szczepienia obowiązkowe pod groźbą wysokich kar pieniężnych? Ale byłby jazgot o ograniczaniu wolności.
Julek
6 miesięcy temu
TUSSK WROCIL I ZNOWU MAMY CYRK.
eliot_ness
6 miesięcy temu
czysta prowokacja, niech uderzą w tych co wymyślili szczepienia, ale nie uderzą bo to ci co wymyślili szczepienia nimi sterują,
Buhahahaha
6 miesięcy temu
Wyjątkowo prymitywna prowokacja. Wyobrażacie sobie jak Soche leci z bombą?
Prezes
6 miesięcy temu
juz nie długo ten POrtal zniknie jak ich POdopieczni z tvn :-)
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić