Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Apokaliptyczny huragan Laura uderzył w Stany Zjednoczone. Koszmarne prognozy

11

Huragan Laura uderzył we wschodnie wybrzeże USA. Ma on czwartą kategorię w pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona. Media nazywają go apokaliptycznym.

Apokaliptyczny huragan Laura uderzył w Stany Zjednoczone. Koszmarne prognozy

Najbardziej zagrożonym regionem jest teren między Teksasem i Luizjaną. Wciąż pojawiają się ostrzeżenia przez potężnym wiatrem i obfitymi opadami deszczu. Eksperci przewidują, że rzeki spływające do Zatoki Meksykańskiej odwrócą bieg i wystąpią z brzegów.

Huragan Laura znajdzie się w pierwszej dziesiątce najsilniejszych huraganów, które jak dotąd dotarły do wybrzeży USA - przewiduje meteorolog CNN Tom Sater.

"To katastrofalny, zagrażający życiu huragan" - przestrzega Narodowe Centrum Huraganów. W USA zarządzono już ewakuację. Z miejsc zamieszkania ma wyjechać nawet 1,5 mln osób. Wszystko po to, by uniknąć spotkania z żywiołem.

Zobacz także: Huragan Laura uderzy w Houston. Zdjęcia satelitarne huraganu

"Burze nie do przetrwania"

Przed huraganem Laura ostrzegają media. "Daily Mail" pisze, że jest to po prostu "apokaliptyczny huragan", który przyniesie "katastrofalne wiatry". Dziennikarze tego tytułu alarmują również, że ten huragan oznacza "burze nie do przetrwania".

Przewiduje się, że huragan Laura doprowadzi do śmierci wielu osób, a ponadto wyrządzi mnóstwo szkód. Wszelkie spekulacje i doniesienia są wręcz przerażające. Z godziny na godzinę ma być coraz gorzej.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić