Karolina Woźniak| 

Wskoczył do wody, a tam... Wstrząsające nagranie. Internauci podzieleni

28

Na opublikowanym nagraniu widać, jak mężczyzna wyskakuje z łodzi wprost na grzbiet rekina wielorybiego. Trzymał się płetwy grzbietowej zwierzęcia i płynął razem z nim.

Wskoczył do wody, a tam... Wstrząsające nagranie. Internauci podzieleni
(YouTube)

Filmik został nagrany na Morzu Czerwonym w pobliżu Yanbu w Arabii Saudyjskiej. Na nagraniu widać, jak łódź podpływa do kilku rekinów wielorybich. Jeden z mężczyzn decyduje się wskoczyć do wody na jednego z nich. Udaje mu się za pierwszym razem.

Mężczyzna złapał się płetwy grzbietowej zwierzęcia. Po chwili rekin wielorybi odpływa razem z mężczyzną. Przyjaciele, którzy byli na łodzi, krzyczeli, żeby uważał, bo ryba "może go połknąć".

Pływał na rekinie. Zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

Nagranie podzieliło internautów. Jedni byli pod ogromnym wrażeniem "wyczynu" mężczyzny. Ich zdaniem takie posunięcie wymagało sporej odwagi. "Muszę tego spróbować" - napisał komentujący. Inni jednak potępiali zachowanie osób, które pojawiły się na nagraniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pod nagraniem pojawiły się komentarze osób, które nie pochwalają tego typu rozrywek. "Mam nadzieję, że mężczyźni zostaną aresztowani i pociągnięci do odpowiedzialności za swoje lekkomyślne zachowanie" - napisał internauta. Władze nie odniosły się jednak do tego zdarzenia.

Rekiny wielorybie są największymi przedstawiciel rekinów i największymi znanymi rybami. Nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Żywią się planktonem. W 2016 roku gatunek tej ryby został zakwalifikowany jako "zagrożony wyginięciem". W ostatnich 75 latach populacja rekinów wielorybich zmniejszyła się o 50 proc.

Zobacz także: Rekin wielorybi zaplątał się w boje. Rybak natychmiast wskoczył do wody
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić