Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
NM
|

Na chwilę stracili dziecko z oczu. Dramat na plaży w Kołobrzegu

146
Podziel się

Rodzice 4-letniej dziewczynki zgłosili na policję jej zaginięcie. Chwilę później kilkudziesięciu funkcjonariuszy, a także ratowników WOPR brało udział w poszukiwaniach dziecka. Policja apeluje do rodziców i radzi, jak pilnować dziecka, aby nie doszło do tragedii.

Na chwilę stracili dziecko z oczu. Dramat na plaży w Kołobrzegu
(Policja)
bEKBLUZN

4-latka zgubiła się na plaży w Kołobrzegu. Rodzice stracili swoje dziecko z oczu dosłownie na chwilę. Następnie oboje próbowali odnaleźć dziewczynkę, jednak bezskutecznie. Poprosili o pomoc policję i WOPR.

Ratownicy WOPR i policjanci zaczęli przeszukiwać plażę. Po godzinie i kilkudziesięciu przemierzonych kilometrach dziecko w końcu się odnalazło. "4-latka była cała i zdrowia" - informuje KPP w Kołobrzegu.

bEKBLUZP
Zobacz także: Koronawirus wciąż groźny. Zarażonych jest już ponad 21 milionów osób na świecie

Policja apeluje i daje wskazówki rodzicom odnośnie opieki nad dziećmi

Policja w Kołobrzegu corocznie spotyka się z ww. sytuacjami. Z tego też powodu KPP publikuje poradnik dla rodziców, który pozwala zminimalizować ewentualne ryzyko zaginięcia dziecka.

Nigdy nawet na chwilę nie trać z oczu dziecka, maluch w ciągu minuty w zatłoczonym miejscu może oddalić się na taką odległość, że nie znajdziesz go - czytamy na stronie KPP w Kołobrzegu.
bEKBLUZV

Policjanci sugerują, aby dzieci miały przy sobie kontakt do rodziców - np. numer tel. komórkowego. Taki numer powinien znajdować się na opasce, którą na rączce nosiłoby dziecko albo na breloczku na szyję. Dzięki temu, gdy dziecko zostanie przez kogoś odnalezione, osoba ta będzie mogła szybko skontaktować się z rodzicami.

Policjanci zwracają też uwagę, aby zabronić dziecku wsiadania do obcego samochodu. Naczelna zasada, którą wpajają rodzice dzieciom, brzmi: "nie wolno rozmawiać ci z nieznajomymi".

Jeśli dziecko rozmawia z nieznajomym, który chce pomóc, i odbywa się to w miejscu publicznym, to zagrożenie jest niewielkie. Gorzej, gdy "pomocny nieznajomy" chce zabrać dziecko do samochodu, gdzie może wywieźć je daleko od miejsca zaginięcia. Może w ten sposób dojść do tragedii.

Podpowiedz dziecku, jak ma się zachować, gdy się zgubi. Powinno stać w miejscu i czekać, aż je znajdziesz (...) Nie trać czasu na szukanie dziecka na własną rękę. Natychmiast zawiadom policję, ratowników WOPR- u. Zaangażuj też w poszukiwania innych. Proś o pomoc, kogo się da. Jeśli malec zgubi się w sklepie, na dworcu itd., zgłoś to ochronie, by jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie wyjść i ogłoszono komunikat - sugerują policjanci.
bEKBLUZW

To wszystko może pomóc szybko odnaleźć zaginione dziecko, a dodatkowo pomoże uchronić je przed przykrymi sytuacjami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKBLVaq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(146)
EDI
4 miesiące temu
jadąc dzisiaj w autobusie widzę taką scenkę - wsiada mama z pięknym bobaskiem 6-7 m-cy cały czas w ręku telefon, ani razu nie spojrzała na dziecko ..............no cóż 500+ zdobywa swiat
EDI
4 miesiące temu
a rodzice wpatrzeni w ekran smarfona.............a pózniej płacz i lament
do Fred
rok temu
daj se spokoj z parawanami zglupiales co ci przeszkadza ze ktos chroni sie przed wiatrem a tym samym przed piaskiem i wsibskim wzrokiem takiego jak ty co to oblesnie gapi sie na mlode laski ,,brrr... gdyby rodzice nie czytali ciagle polubien na fb zamiast pilnowac swoich malych dzieci na plazy-byloby mniej nieszczesc
bEKBLVar
Ada
rok temu
Prawda jest taka że macie obecnie rozwydrzone te dzieci
dziadek
rok temu
Ale są i mądre dzieci , które nie giną, ani na zatłoczonych plażach ,ani w lesie.Dziecko kochane przez rodziców ma żyrokompas i z każdego miejsca wie jak wracac . Ale są dzieci niekochane przez rodziców i One najczęściej giną w tłumie ,dlatego bo nie przyciąga ich więż rodzinnej miłości,i nie mają kompasu tzw samoobrony i w dziecinstwie i potem w dorosłym zyciu.
Spitfire
rok temu
Zawsze w zatłoczonych miejscach trzymaj dziecko za rękę.
Starszy.
rok temu
RODZICE MUSZĄ ODŁOŻYĆ TELEFONY KOMÓRKOWE I ZAJĄĆ SIĘ DZIEĆMI.
Daria P.
rok temu
W zeszłym roku znalazłam zapłakane, zgubione dziecko około 6 letnie na plaży w Dębkach. Wzięłam malucha ze sobą na schody i wypatrywaliśmy niebieskiego ręcznika na którym wypoczywał razem z dziadkiem. Przeszliśmy się po plaży. Szukaliśmy około pół godziny. Nie wiem kto był bardziej zestresowany czy ja czy to dziecko. Znalazłam dziadka. 3 razy upewniłam się czy to na pewno jest ta osoba. Ani dziękuję nie usłyszałam. Dziadek puścił dzieciaka samego do toi toi ale niestety dziecko nie umiało samo wrócić...
Dorota
rok temu
Mamunia na chwile odpalila fb i insta no!
Dorota
rok temu
Mamunia na chwile odpalila fb i insta no!
Raz
rok temu
w życiu straciłam córkę z oczu. Lata temu, w sklepie, przed świętami. Metr ode mnie zasłonili ją ludzie oglądający lalki. 15 sek i jej nie ma. A ja ciśnienie 1000/500 i serce wychodzi mi szyją. Panika nie do opisania. Kilka minut poszukiwań ciągnęło się godzinami. Stała 5 m dalej i mnie wołała. Nie ruszyła się z miejsca, w którym zorientowała się, że mnie nie ma. Tak ją nauczyłam. Płakałam, jak głupia, tuliłam do bólu i byłam z niej dumna.
Lucek
rok temu
Dobrze, że tak zakończyła się ta historia, bo tytuł brzmi dramatycznie.
Polka
rok temu
Niestety, jak cały rok dziecko pilnują babcię, to rodzice się odzwyczajają od tego obowiązku. Każdy komórka i fecebok. A dziecko? Bawi się. Dlatego większość Januszow i Grazyn wolą wczasy w Turcji, bo tam się dziećmi zajmują opiekunki A rodzice drinki komórka i lans.
bEKBLVaj
Łukasz
rok temu
Jak się nie umie upilnować to trzymać na smyczy i tyle. Ani ze mną ani z bratem nie było takich problemów.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić