Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Abp Jędraszewski narzucił nowy obowiązek. Konsternacja wśród wiernych

1542
Podziel się:

Arcybiskup Marek Jędraszewski celebrował mszę z okazji 72. rocznicy narodzin Lecha Kaczyńskiego. Kazanie metropolity krakowskiego wpędziło jednak Polaków w konsternację. Nakazał, aby wierni dziękowali Bogu za narodziny byłego prezydenta i jego brata bliźniaka.

Abp Jędraszewski narzucił nowy obowiązek. Konsternacja wśród wiernych
Arcybiskup Marek Jędraszewski znowu znalazł się na ustach Polaków. Tym razem z powodu... braci Kaczyńskich (PAP, Łukasz Gągulski)

Kontrowersyjne kazanie zostało wygłoszone w piątek 18 czerwca na krakowskim Wawelu. Zgromadzeni modlili się nie tylko za duszę Lecha Kaczyńskiego, lecz także jego żony Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej.

Abp. Jędraszewski o braciach Kaczyńskich. Kazał dziękować za ich narodziny

W trakcie kazania metropolita krakowski wspomniał m.in. o nieżyjącej już matce braci Kaczyńskich, Jadwidze. Wyraził wdzięczność wobec Boga za to, że obdarzył zmarłą dziećmi oraz oświadczył wiernym, że ich obowiązkiem jest dziękowanie w modlitwach za narodziny Lecha i Jarosława Kaczyńskich.

Ale my wszyscy jako wspólnota, wspólnota Kościoła, żyjąca nauką Chrystusa, mamy prawo, by dziękować za to życie śp. pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pana prezesa w kategoriach ludu bożego, który cieszy się, że w nim od tylu lat są, żyją takie osoby. To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich – polecił zgromadzonym abp. Jędraszewski.

W mszy uczestniczyło wielu polityków Prawa i Sprawiedliwości. Obecni byli m.in. Jarosław Kaczyński, prezes partii oraz Mateusz Morawiecki, premier kraju. Nie zabrakło również europosłanki Beaty Szydło, prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz jedynej córki Lecha Kaczyńskiego, Marty Kaczyńskiej.

Zobacz także: Zobacz też: Zamęt po słowach abp. Marka Jędraszewskiego. Władysław Kosiniak-Kamysz: to niedopuszczalne
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(1542)
wer
rok temu
nienormalny
jas
rok temu
A więc Santo subito !!!!!
marysia
rok temu
Już ja ci podziękuję za kaczyńskich!
marysia
rok temu
Ja ci podziękuję za kaczyńskich!
Emeryt
rok temu
W głowce sie temu panu pomieszało. Biedny.
Irk
rok temu
..... ...
Lisek
rok temu
jedraszewski czas na ostatnią twoją drogę piekło czek
Krzysztof1956
rok temu
Po co ten facet to robi?
Rada
rok temu
Niech powie jeszcze, że biblijnego Goliata zabił Jarosław.
wojtek
rok temu
Starość szykuje nam różne niespodzianki. Powinien ustąpić ze stanowiska.
matkaboska
rok temu
Do czego to doszło? Kościół na usługach partii, partia na usługach kościoła. A gdzie jest bóg?
Zwykły szary ...
rok temu
Witam, Co do autora tekstu , to widzę poważny błąd , albo tendecyjność i prowokację, ponieważ biskup Jędraszewski nie kazał, ale mówi o modlitwie dziękczynnej za ludzi którzy się narodzili-w tym przypadku za braci Kaczyńskich. Natomiast , co do wypowiedzi biskupa , to nie rozumiem dlaczego tak chce się upodobać! Bracia Kaczyńscy byli przy władzy w dobie transformacji. Byli w rządzie Jerzego Buzka w którym sprzedano Stocznie Gdańską, PZU, Cukrownie , Stoen warszawski i wiele innych strategicznych gałęzi polskiej gospodarki. To bracia Kaczyńscy - Lech Kaczyński podpisał i przyjął Traktat Lidzboński- i tu jeżeli mamy dziękować tym PANOM za postawę i czyny - to uważam że Polsce to dobrze nie zrobi , a Polacy będą w błędzie historycznym i następne pokolenia nie wyciągną wniosków z zakłamywanej historii !
logik
rok temu
Za Stalina niektórzy księża też się modlili, więc nihil novi.
PECETT
rok temu
żeby komuś nazucać swoją wolę trzeba mieć autorytet a ten pan co sobą reprezentuje - nic
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić