Ważny polityk PiS: Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. "Misja skończona"

623

Nowe spekulacje na temat przyszłości Jarosława Kaczyńskiego. Jeden z ważnych polityków PiS mówi o zakończeniu misji doświadczonego polityka. Twierdzi, że powinien skupić się już wyłącznie na partii, a rząd opuścić.

Ważny polityk PiS: Jarosław Kaczyński odejdzie z rządu. "Misja skończona"
Jarosław Kaczyński (Getty Images)

Regularnie plotkuje się o dalszych losach Jarosława Kaczyńskiego. "Super Express" nieoficjalnie ustalił, że prezes PiS skłania się w stronę opuszczenia rządu Mateusza Morawieckiego.

Kaczyński miałby w pełni poświęcić się partii. Nieoficjalne doniesienia wskazują na to, że miałoby się to zadziać wiele miesięcy przed wyborami.

Niewykluczone, że już wkrótce Kaczyński przestanie być wicepremierem, aby skupić się na przygotowaniu PiS do kampanii wyborczej - powiedział wysoko postawiony polityk Zjednoczonej Prawicy, cytowany przez "SE".

Do przyszłości Kaczyńskiego odniósł się też jeden z ważnych przedstawicieli PiS. - Misja została zakończona i według mnie prezes powinien skupić się teraz bardziej na partii - zaznaczył w rozmowie z "Super Expressem".

Jarosław Kaczyński opuści rząd? Wymowne słowa politologa

O możliwym odejściu Jarosława Kaczyńskiego z rządu mówi też jeden z politologów.

Dla Kaczyńskiego najważniejsze jest przywództwo w partii. I nie kwapił się do funkcji wicepremiera. Wszedł do rządu po to, aby ograniczyć skalę konfliktu pomiędzy Ziobrą i Morawieckim. I rola bufora się najwyraźniej kończy, co może zwiastować, że być może Ziobrę czeka rozstanie z rządem a Polskę wcześniejsze wybory - podkreślił prof. Antoni Dudek, politolog z UKSW (za "SE").
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić