aktualizacja 

Arktyczne mrozy w całej Polsce. Pogoda szaleje

29

Choć zima przyszła dość późno, przywitała nas z przytupem. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura w kraju była wyjątkowo niska.

Arktyczne mrozy w całej Polsce. Pogoda szaleje
(Pixabay)

Do Polski zawitała prawdziwa zima, jaką znamy sprzed lat. Przyszła stosunkowo późno, ale nas nie oszczędza. W nocy z niedzieli na poniedziałek IMGW zanotowało temperatury sięgające poniżej -20 stopni.

Najzimniej było na Podlasiu. W Suwałkach -26, a w Białymstoku -25 stopni. W Gołdapi termometry mogły wskazać nawet -27,8 stopnia. Zimno też było w centrum kraju, w Łodzi doszło do -21.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W nocy z niedzieli na poniedziałek niemal w całym kraju obowiązywał alert pierwszego stopnia ostrzegający przed silnym mrozem. Ostrzeżenie nie obowiązywało jedynie w województwie lubuskim i zachodniopomorskim. Z kolei w Tatrach obowiązuje już trzeci stopień zagrożenia lawinowego.

Jak długo potrwają jeszcze mrozy?

Taki mróz, jaki spotkał nas tej nocy, będzie utrzymywał się jeszcze przez poniedziałek. IMGW ostrzega, że w niektórych miejscach może być tak zimno jeszcze do wtorku. W tygodniu temperatura ma powoli wzrastać.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Mróz i śnieżyce. Tak z zimą zmaga się Europa
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić