o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
EKO
|

AstraZeneca. Prezes urzędu leków o przeciwskazaniach dla drugiej dawki

25
Podziel się

Eksperci z Komisji Europejskiej wyszczególnili przeciwskazania do przyjmowania drugiej dawki szczepionki AstraZeneca. Informację przedstawił Grzegorz Cessak, prezes urzędu leków. Na baczności muszą mieć się osoby, które borykają się z pewną dolegliwością.

AstraZeneca. Prezes urzędu leków o przeciwskazaniach dla drugiej dawki
Nie wszyscy mogą przyjąć drugą dawkę szczepionki na COVID-19. Jakie są przeciwskazania? (Getty Images)
bECMtoRh

Jak poinformował Grzegorz Cessak, KE wprowadza szczepienia dla osób, u których po przyjęciu pierwszej dawki wystąpiły poważne skutki uboczne. Jak podano na stronie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, dotyczy to zakrzepicy z małopłytkowością.

Zmiana wprowadza przeciwskazania do szczepienia dla osób, u których wystąpiła zakrzepica z małopłytkowością po szczepieniu produktem leczniczym Vaxzevria, jak również dodatkowe informacje dotyczące specjalnych ostrzeżeń, środków ostrożności i działań niepożądanych – podkreślił Grzegorz Cesak.
bECMtoRj

Szczepionka AstraZeneca. Vaxzevria – co to jest?

Vaxzevria firmy AstraZeneca to produkt, który został dopuszczony na rynek Unii Europejskiej w styczniu 2021 roku. Preparat jest podawany w dwóch dawkach oraz domięśniowo.

bECMtoRp

Szczepionka Vaxzevria jest podawana również pacjentom z Polski. Jak zalecił minister zdrowia, od 17 maja kolejne dawki należy przyjmować przy zachowaniu minimum 35-dniowego odstępu. Nie powinien on być jednak dłuższy niż 84 dni.

Zobacz także: Zobacz też: Rząd zachęca do szczepień loterią. Dr Sutkowski przekonuje, że w popularyzację powinniśmy włączyć się wszyscy
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECMtoRK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(25)
Jan
4 miesiące temu
Na dalsze niespodzianki trzeba poczekać 2 lata.
info
4 miesiące temu
-były pracownik tego kartelu mówi prawdę PILNE! Mike Yeadon, były główny naukowiec firmy Pfizer, stwierdził, że jest już za późno, aby uratować osobę, której wstrzyknięto szczepionkę Covid-19. Wzywa tych, którym jeszcze nie wstrzyknięto śmiercionośnego związku, do walki o przetrwanie ludzi i życie ich dzieci. Znany na całym świecie immunolog opisuje dalej proces, który według niego zabije ogromną większość ludzi żyjących obecnie. Bezpośrednio po pierwszym wstrzyknięciu około 0,8% ludzi umiera w ciągu 2 tygodni. Osoby, które przeżyły, mają średnią długość życia 2 lata, która jednak zmniejsza się po każdym doładowaniu lub wstrzyknięciu „przypominającym”. Opracowywane są szczepionki uzupełniające, które rozkładają niektóre narządy, w tym serce, płuca i mózg. Profesor Yeadon, który przez dwie dekady był zaznajomiony z działaniami i celami badań i rozwoju w farmaceutycznym gigancie Pfizer, wyjaśnia, że ostatecznym celem obecnie podawanego schematu szczepionek może być tylko masowe wyludnienie, przy którym wszystkimi wojnami światowymi wydają się być jak Myszka Miki. „Miliardy są już skazane na pewne, nieodwołalne i pełne bólu zgony. Każda osoba, która otrzymała zastrzyk, z pewnością umrze przedwcześnie, a 3 lata to zrobiona na wyrost ocena tego, jak długo prawdopodobnie będzie żyła”.
PICPIS
4 miesiące temu
POSTAW NA SZALE SWOJE ZYCIE DLA KAPRYSU PISU A MOZE PRZEZYJESZ I WYGRASZ SAMOCHOD ALBO MILION
bECMtoRL
Odrzykoń
4 miesiące temu
Na Podkarpaciu koło Krosna jeden facet się zaszczepił i już nie żyje
CNNNC
4 miesiące temu
Film ,,Wehikuł czasu ,, . Jest scena jak ludzie ida na sygnal do ubojni . Sa zaprogramowani , nie walcza . Godza sie ze swoim losem Sa przeznaczeni do wybicia . Dzisiaj jest to samo
Fyb
4 miesiące temu
Zagraj w rosyjską ruletkę! Zaszczep się! Możesz wygrać hulajnogę, 500 zł, samochód, milion zł lub stracić wszystko czyli życie.
emigrant
4 miesiące temu
...jestem po pierwszej dawce "astry" i...jak miliony innych czuję się normalnie ; )
ha ha ha
4 miesiące temu
"Preparat jest podawany w dwóch dawkach oraz domięśniowo." Domięśniowo, rozumiem. A te dwie dawki to jak? Lewatywą?
prosta logika
4 miesiące temu
Wystarczy, że ludzie nie będą łazić na tzw. testy i tzw. szczepienia, to wtedy nic nie zrobią i będą zmuszeni zakończyć tą mistyfikację.
grabarz
4 miesiące temu
Przeciwwskazaniem jest to, że już nie żyją.
Joanna
4 miesiące temu
mój mąż od 2 tyg. jest na silnych lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych po szczepieniu Astra Zeneca, lekarze twierdzą, że to nie od szczepionki, nie ma żadnego urazu, a ręka go bardzo boli. Teraz dostał skierowanie do poradni urazowo-ortopedycznej tydzień musi czekać na wizytę... Ja się zaszczepię dopiero, gdy mnie do tego zmuszą
Joanna
4 miesiące temu
mój mąż od 2 tyg. jest na silnych lekach przeciwzapalnych i przeciwbólowych po szczepieniu Astra Zeneca, lekarze twierdzą, że to nie od szczepionki, nie ma żadnego urazu, a ręka go bardzo boli. Teraz dostał skierowanie do poradni urazowo-ortopedycznej tydzień musi czekać na wizytę... Ja się zaszczepię dopiero, gdy mnie do tego zmuszą
CYTAT
4 miesiące temu
Nauka Polska, PAP, dr. Ewelina Król, która chce stworzyć bezpieczną szczepionkę- wypowiedź: Aktualne szczepionki przeciwko koronawirusom napędzają zachorowania! Opiera się to na tej zasadzie, że konkretne białko wirusa, zawarte w szczepionce - glikoproteina S, zwana też białkiem spike, prowokuje układ immunologiczny zakażonego człowieka do patologicznie wzmożonej produkcji przeciwciał atakujących wirusa. Niestety, powoduje to też powstawanie przeciwciał, które mają niski poziom neutralizacji wirusa i łączą się z nim w taki sposób, że wirus łatwiej wnika do niektórych komórek i je niszczy. Może w ten sposób niszczyć serce, mózg, wątrobę, płuca, i inne ważne narządy. Zatem szczepionka, zamiast chronić przed infekcją, często ją aktywuje. Ekstremalnie wzmożona produkcja przeciwciał (po zaszczepieniu), może mieć katastrofalne skutki, i zamiast hamować epidemię, to będzie ją napędzać, ku uciesze producentów szczepionek i międzynarodowych faszystów, chcących ograniczenia wzrostu populacji na planecie. Tylko ciemna masa spróbuje polemizować z cytatem
bECMtoRD
POwska
4 miesiące temu
zakrzepica jest grozniejsza :-)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić