Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 
aktualizacja 

Atak krokodyla. Dziecko zostało wciągnięte pod wodę

110

Do zdarzenia doszło w Meksyku. 6-latek spędzał dzień na plaży z rodzicami i rodzeństwem. W pewnej chwili dzieci oddaliły się od opiekunów i skierowały w stronę ujścia rzeki. Tam chłopiec został zaatakowany przez krokodyla – gad chwycił go za głowę i wciągnął pod powierzchnię wody.

Atak krokodyla. Dziecko zostało wciągnięte pod wodę
Krokodyl zaatakował 6-latka, kiedy oddalił się na chwilę od rodziców (Getty Images, Ken Kiefer 2)

Rodzina ofiary spędzała czas na plaży El Palmar w Ixtapa w stanie Guerrero. Jak podaje "Mexico News Daily", krokodyle, które żyją w ujściu rzeki, dla rozrywki turystów są od czasu do czasu karmione przez personel hotelowy.

Atak krokodyla. W jakim stanie jest 6-latek?

6-latek bawił się w pobliżu ogrodzonego terenu pod mostem, gdy zaatakował go krokodyl. Była to samica, która opiekowała się swoimi młodymi. Zwierzę chwyciło chłopca za głowę, wciągnęło pod wodę i zaczęło gryźć w ramiona, nogi, klatkę piersiową oraz ramiona.

Dziecko spędziło w szczękach krokodyla około 10 minut. Na ratunek ruszyli mu turyści oraz pracownicy hotelu, którzy zaczęli rzucać w 3-metrowego gada kamieniami. Ostatecznie zwierzę ustąpiło i wypuściło chłopca.

6-latek został przetransportowany do szpitala z ciężkimi obrażeniami. W trakcie jazdy karetką dziecko ciągle traciło przytomność, a na miejscu poddano je intubacji.

Zobacz także: Zobacz też: 5 metrów wielkości. Nikt nie chciałby go spotkać
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić