A. M. | 

Panika na plaży w Chorwacji. Ludzie uciekali z wody

108

Turyści wypoczywający na plaży Copacabana pod Dubrownikiem doznali szoku. Nagle nad powierzchnią wody zauważyli płetwę rekina. Wybuchła panika.

Panika na plaży w Chorwacji. Ludzie uciekali z wody
Rekin w pobliżu plaży w Dubrowniku (YouTube.com)

W sobotę turyści kąpiący się na plaży Copacabana pod Dubrownikiem doświadczyli wyjątkowych emocji. W pewnym momencie z wody wynurzyła się płetwa należąca do rekina. Według relacji turystów podpłynął blisko brzegu. Zdarzenie zostało sfilmowane.

Miejscowe służby porządku natychmiast zareagowały. Nakazano wszystkim mieszkańcom i turystom, by wydostali się z wody. Tymczasowo wprowadzono zakaz pływania, nurkowania i jazdy na nartach wodnych.

Prawdopodobnie był to rekin mako, który dorasta do trzech metrów długości. Choć rekiny te żyją w chorwackich wodach, mają tendencję do pozostawania z dala od ludzi. Większość czasu spędzają na poszukiwaniu pożywienia. Nie wiadomo, czy rekin stanowił prawdziwe zagrożenie.

Plaże w Dubrowniku są popularnym celem wakacyjnych podróży. W ostatnich latach zainteresowanie wzrosło, gdy miejsce pojawiło się jako tło do wydarzeń w głośnej produkcji HBO "Gra o tron".

Zobacz także: Atak rekina w Australii. Nurek wszystko nagrał
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić