Atak na polski supermarket w Holandii

3

W nocy z poniedziałku na wtorek ostrzelano sklep z polskimi towarami w holenderskim Rotterdamie. To już drugi taki przypadek w ciągu ostatnich kilku dni. Sprawca został zatrzymany.

Atak na polski supermarket w Holandii
Polski supermarket ostrzelano w Holandii (Politie Rotterdam eo, Twitter)

Do ataku doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w okolicach ulicy Franselaan w zachodnim Rotterdamie. Mieszkańcy zawiadomili policję o wielokrotnych strzałach do witryn supermarketu. W wyniku strzelaniny nikt nie został ranny, ucierpiała jedynie witryna. Sklep prowadzony był przez irackich Kurdów mieszkających w Rotterdamie. Supermarket sprzedawał głównie sprowadzane z Polski alkohole.

Jak podaje miejscowa policja, sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec wschodniej części Rotterdamu. Zatrzymano go dzięki zidentyfikowaniu numerów rejestracyjnych samochodu, którym się poruszał i z którego strzelał. Zabezpieczono również broń sprawcy. Z ustaleń policji wynika, że działał samodzielnie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Prowadzony w zachodniej części Rotterdamu polski supermarket kilkakrotnie już był celem ataków, po raz ostatni ostrzelano go w minioną niedzielę. Sprawca tej akcji nie został jeszcze zatrzymany. Nie podano szczegółów dotyczących narodowości i motywów ataku sprawcy na polski sklep.

Polskie supermarkety w Holandii są częstymi ofiarami ataków. W ostatnim czasie doszło do ostrzelania sklepów między innymi w Aalsmeer, Heeswijk-Dinther, Beverwijk oraz Tilburgu.

Zobacz także: Teleskop kosmiczny w rosyjskim jeziorze Bajkał. Budowali go także polscy naukowcy
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić