Obajtek złoży wniosek do CBA. Chodzi o jego majątek

9

W związku z zarzutami opozycji Daniel Obajtek złoży wniosek do CBA o skontrolowanie swojego majątku i oświadczeń majątkowych, które składał w ostatnich latach.

Obajtek złoży wniosek do CBA. Chodzi o jego majątek
W związku z zarzutami opozycji Daniel Obajtek złoży wniosek do CBA o skontrolowanie swojego majątku (Wikimedia Commons)

Prezes Orlenu w ostatnich dniach wielokrotnie bronił się w wywiadach ws. stawianych mu zarzutów. Daniel Obajtek cały czas twierdzi, że jest atakowany. Dlatego zdecydował, że złoży wniosek do CBA o weryfikacje jego majątku.

Składam do @CBAgovPL wniosek o weryfikację moich finansów do 16 marca 2021. Kontrola zostanie przeprowadzona przez właściwe służby, a nie posłów opozycji robiących happeningi przed moim domem. Nikt, swoimi absurdalnymi zarzutami, nie będzie blokował prowadzonej fuzji z Lotosem - poinformował na Twitterze Daniel Obajtek.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pełnomocnik prezesa Orlenu Maciej Zaborowski potwierdza deklarację Obajtka.

W związku z zarzutami mediów i polityków opozycji Daniel Obajtek podjął decyzję o złożenie wniosku do CBA o podjęcie kontroli jego majątku i oświadczeń majątkowych, które składał w ostatnich latach - potwierdza pełnomocnik prezesa Orlenu Maciej Zaborowski.

Mecenas Maciej Zaborowski dodaje, ze oświadczenia prezesa Orlenu były już wcześniej badane przez CBA i prokuraturę za czasów PO-PSL.

Ta inicjatywa ma tylko podkreślić, że jest osobą absolutnie czystą i nie ma nic do ukrycia. Wniosek ma charakter całościowy, dotyczy całościowego zbadania majątku i oświadczeń majątkowych Daniela Obajtka - mówi pełnomocnik Obajtka.

Ostatnio o prezesie PKN Orlen zrobiło się głośno za sprawą "Gazety Wyborczej", publikując nagrania, z których wynika, że ówczesny wójt Pcimia kierował firmą TT Plast, co jest niezgodne z prawem. Media informują także o licznych nieruchomościach Daniela Obajtka. Na jeden z apartamentów na warszawskim Bemowie prezes Orlenu miał dostać milionowy rabat.

Zobacz także: Daniel Obajtek dzieli polityków koalicji. Minister PiS wbił szpilę koledze z klubu
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić