Atak na prezydenta Francji. 19-letni sprawca w szpitalu psychiatrycznym

21

Prezydent Francji Emmanuel Macron został zaatakowany podczas targów gastronomicznych w Lyonie. 19-letni student, który rzucił w prezydenta jajkiem, został poddany badaniom i leczeniu psychiatrycznemu.

Atak na prezydenta Francji. 19-letni sprawca w szpitalu psychiatrycznym
Emmanuel Macron został trafiony w ramię jajkiem. (Twitter)

W poniedziałek Emmanuel Macron gościł na Międzynarodowych Targach Gastronomii, Hotelarstwa i Żywności w Lyonie. Po przemówieniu prezydenta młody mężczyzna rzucił w niego jajkiem.

Nagranie z incydentu zamieszczono w mediach społecznościowych. Na wideo widać jak Macron w towarzystwie ochroniarzy przedziera się przez tłum. W pewnym momencie w stronę polityka poleciało jajko i odbiło się od ramienia francuskiego prezydenta. Mężczyzna, który rzucił jajkiem, miał krzyczeć "niech żyje rewolucja".

Młody mężczyzna po incydencie został zatrzymany. Prokuratura wszczęła śledztwo pod kątem "napaści na osobę pełniącą funkcję publiczną" - poinformowali prokuratorzy z Lyonu. 19-latek nie był wcześniej znany policji.

Jak informuje agencja AP, 19-letni sprawca ataku został poddany badaniom i leczeniu psychiatrycznemu.

Student przeszedł badania psychiatryczne, które stwierdziły "brak rozeznania i potrzebę hospitalizacji" - podała we wtorek prokuratura w oświadczeniu.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

To nie pierwszy raz, kiedy Emmanuel Macron został zaatakowany. W czerwcu został spoliczkowany przez jednego z uczestników spotkania w południowo-wschodniej Francji. Sąd skazał mężczyznę na 18 miesięcy więzienia – w tym 14 w zawieszeniu – i pozbawił go praw publicznych na 3 lata.

Zobacz także: Pogłoski ws. ministerstwa. Wiceminister komentuje
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić