o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Łukasz Maziewski
|

Cała Polska zobaczyła te zdjęcia. Politycy PiS komentują

755
Podziel się

Poniedziałkowa konferencja ministrów Błaszczaka i Kamińskiego wzbudziła ogrom kontrowersji. Szef MON i koordynator służb specjalnych pokazali fotografie mające pochodzić z nośników znalezionych przy uchodźcach. Były wśród nich treści zoofilskie i akty mordowania ludzi. Ale politycy PiS konferencji bronią.

Cała Polska zobaczyła te zdjęcia. Politycy PiS komentują
Jedno ze zdjęć zaprezentowanych na konferencji MSWiA. Ma ukazywać członków palestyńskiego ugrupowania terrorystycznego Palestyński Islamski Jihad. Polskie służby miały je znaleźć w karcie pamięci SD jednego z migrantów (PAP)
bEKjZMbV

Konferencja ministrów i szefa Straży Granicznej wzburzyła opinię publiczną. Pokazano na niej materiały znalezione - jak dowodził Kamiński - u uchodźców przebywających w zamkniętych ośrodkach strzeżonych w Polsce.

Na zdjęciach pokazanych na konferencji można było zobaczyć np. uchodźców w wojskowych mundurach. Niektórzy mieli długo przebywać wcześniej w Rosji. Pokazano także fotografie ukazujące wykorzystywanie seksualne zwierząt. Na nośnikach były również dwuznaczne fotografie dzieci.

bEKjZMbX

Wszystko to sprawiło, że na głowę ministra Kamińskiego wylała się fala negatywnych komentarzy. Ale politycy PiS ministra bronią. Przekonują, że opinia publiczna ma prawo wiedzieć, jaki jest "prawdziwy" obraz tych uchodźców, którzy już trafili do Polski.

Zobacz także: Wojna hybrydowa nabiera tempa. Gen. Skrzypczak: im zależy na sianiu strachu i chaosu

Opinia publiczna ma prawo wiedzieć

Politycy obozu władzy przekonują, że choć obrazki były wstrząsające, to potrzebne. I celem było nie szokowanie, a raczej poinformowanie opinii publicznej. Tego zdania jest np. Tadeusz Cymański. Jak sam twierdzi, zaskoczony nie jest.

bEKjZMcd
Oczywiście nie można założyć, że wszyscy uchodźcy, którzy próbują dostać się do Polski, mają związki z terroryzmem czy są zagrożeniem, ale takie ryzyko niestety istnieje. Uważam, że zgodnie ze starym powiedzeniem "na zimne trzeba dmuchać". Wolę, aby ktoś dbał za bardzo o nasze bezpieczeństwo, niż żeby spał i zaniedbywał swoje obowiązki. Niezależnie od dylematów moralnych prymat musi mieć w tym przypadku roztropność. Ministrowie chcieli najwyraźniej zadać kłam stereotypom na temat działań pograniczników - mówi w rozmowie z o2.pl poseł Solidarnej Polski.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska, choć sama wstrząśnięta tym, co pokazano, przekonuje, że dobrze się stało.

bEKjZMce
Polacy mieli prawo je poznać. Właśnie ze względu na skalę i mechanizm. Ugruntowuje to we mnie przekonanie, że trzeba chronić granic. Uważam, że zadziałano prawidłowo, a rząd musi robić swoje - mówi nam Czerwińska.

"Było niezręcznie"

Posłowie niekoniecznie chcą komentować konferencję. Niektórzy robią to zaś w sposób... nieoczywisty. Nikt jednak ministra Kamińskiego nie krytykuje. A w każdym razie nie otwarcie. - No, było to trochę niezręczne - mówi jeden z posłów Zjednoczonej Prawicy o zaprezentowanych zdjęciach. Ale zaraz dodaje, że wszyscy jesteśmy w tej chwili "między młotem a kowadłem".

Napiep...my się z lewa i prawa. Z jednej strony wirus, z drugiej uchodźcy. Wie pan, co tu się będzie działo za 20 lat? Ja mam dzieci! - mówi emocjonalnie jeden z posłów klubu PiS.
bEKjZMcf

Inny polityk dodaje, że nawet jeśli pokazane zdjęcia faktycznie były mocne, to trzeba było je zaprezentować.

Gdybyśmy tego nie pokazali, tylko powiedzieli, to zaraz poszłaby narracja, że to fotomontaż, manipulacja albo kłamstwo. Społeczeństwa nie można traktować jak dzieci, którym mówimy, co mam myśleć. Niech zobaczą i sami ocenią. Nawet jeśli miałoby się odbić w sondażach - słyszymy.

Inny zaś mówi, że konferencja była "niestandardowa". Zdjęcia z niej poszły w świat. Niektóre pojawił się w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. - Kozoj...a się przebił. Ale wprowadzanie wulgarnego języka jest codziennością ze strony opozycji - mówi poseł PiS.

Oburzenia raczej nie ma. W partii przyjęto to z przymrużeniem oka, bardziej na zasadzie "no grubo ale...". Szkoda tylko, że przez tę nieszczęsną krowę nie przebiło się to, co realnie najważniejsze: ich bytność w Rosji, szkolenia wojskowe i inne rzeczy - wzdycha inny ważny poseł partii.
bEKjZMcg

Propagowanie zagrożone karą

Tyle że pokazanie takich zdjęć może mieć swoje reperkusje. Prawnik z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu Mikołaj Małecki przytacza konkretny paragraf Kodeksu karnego za publiczne pokazywanie treści zoofilskich.

Uważam, że minister powinien zastanowić się, co, kiedy i komu pokazuje. A pokazywanie publicznie zdjęć z wykorzystywaniem seksualnym zwierząt nie licuje z urzędem ministra, a był tam i koordynator służb, i szef MON - mówi o2.pl warszawski prawnik Antoni Kania-Sieniawski.

Adwokat uważa, że po tym, co zobaczyliśmy, powinno zostać wszczęte prokuratorskie śledztwo pod kątem możliwości naruszenia art. 202 par. 3 kk, czyli rozpowszechniania treści pornograficznych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKjZMcy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(755)
pol podatnik
6 dni temu
ten tema juz trupem pachnie odgrzewany co jakis czas -tylko po kiego??????
ja bo ja
3 tyg. temu
adasiu nie kompropisuj się
WSI
3 tyg. temu
Odbywa się kradzież majątku państwowego przez tłuste koty, przegłosowują sobie kilkunastoprocentowe podwyżki, poparcie leci im na łeb na szyję, no to próbują przykryć to fotkami i filmikami wyszukiwanymi przez ułaskawionego przestępce Kamińskiego. Tak tak tego samego co całował się po pijaku pod stołem z suka boksera na imprezie u kolegi. Naprawdę niebezpieczni ludzie z bliskiego wschodu i Afganistanu nie muszą uciekać, to przed nimi uciekają. Fakt Łukaszenka gna ich na zachód, ale ten niby "stan wyjątkowy" ma tylko przykryć przekręty i rozkradanie Polski.
bEKjZMcz
Kasia
3 tyg. temu
P. Cholewa z restauracji kastel i cały hotel na krakowskiej. Nawet p. Sojka
Kasia
3 tyg. temu
NiemoZliwe to dla Nich działa w chelmku w małopolskim grupa która terroryzuje rodzine. Niemiec sllawomir. Banasiowa młoda p. Niemczyk i inni.
OLX
3 tyg. temu
Broszke też bronili i co 27:1 a kwiaty dostała, to Kaminskiemu tez dadza dyplom albo flaszke !!!
Hgg
3 tyg. temu
Oczywiście według o2 trzeba imigrantów sprowadzać i tuszować wszystko co zle. Brawo marxisci
ciumka-dej
3 tyg. temu
któryś z nich całował psa i niekoniecznie po pijaku to ja już nie wiem z czyjego tel te foto
wb.
3 tyg. temu
Pisowcy muszą mieć rację!. I nie cofają się przed pokazywaniem obscenicznych scen publicznie choć niekoniecznie muszą one pochodzić z źródeł o jakich, przy tym mówią a łżą właściwie ciągle i w każdej sprawie, więc wiarygodność tych "obrazków" jest niewielka.
sporo
3 tyg. temu
tego chłamu w necie
znowu
3 tyg. temu
wyciekło z komórki mariusza
folye
3 tyg. temu
Nielegalni imigranci to nie tylko problem na granicy polsko białoruskiej. Imigranci próbują się przedostać z Białorusi także na Litwę czy Łotwę. Tylko jest "drobna" różnica, między tymi sytuacjami granicznymi, bo ofiary śmiertelne wśród przerzucanych imigrantów zdarzają się tylko przy granicy polskiej. Mimo, że Litwini i Łotysze są dotknięci tym samym problemem, to jednak inaczej do tego podchodzą. Schwytanych nielegalnych imigrantów trzymają i rozpatrują w utworzonych na ten cel obozach dla imigrantów przy granicy. Szkoda tylko, że nasi robią z tego argument do wewnątrzkrajowej walki politycznej, a nie do pokazania, jak radzić sobie w sytuacjach ekstremalnych.
Miłego dnia.....
3 tyg. temu
Niech wreszcie dotrze to tępych głów i reszty tumanów kim są uchodżcy i co robią na co dzień + tęczowe parady,
bEKjZMcr
folye
3 tyg. temu
"opinia publiczna ma prawo wiedzieć, jaki jest "prawdziwy" obraz tych uchodźców, którzy już trafili do Polski". Mnie nie przekonują te słowa, tym bardziej, że próby manipulacji opinią publiczną mają się dobrze w tym kraju. Premier Morawiecki nawet nie stara się dotrzeć do ludzi inteligentnych. On snuje swoje konfabulacje bez mrugnięcia okiem. Te "obrazy" zaadresowane są do tych odbiorców, którzy i tak wszystko przyjmują jako prawdę objawioną.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić