Emmanuel Macron trafiony jajkiem. "Niech żyje rewolucja"

77

Prezydent Francji Emmanuel Macron gościł w poniedziałek na targach gastronomicznych w Lyonie. Podczas wydarzenia doszło do groźnego incydentu. Jeden z uczestników imprezy rzucił w Macrona jajkiem.

Emmanuel Macron trafiony jajkiem. "Niech żyje rewolucja"
Emmanuel Macron został trafiony w ramię jajkiem (Twitter, Lyon Mag)

Emmanuel Macron pojawił się na Międzynarodowych Targach Gastronomii, Hotelarstwa i Żywności. W trakcie swojego przemówienia zachęcał młodych ludzi do podjęcia kariery kulinarnej. Z powodu kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 francuscy restauratorzy borykają się z brakiem rąk do pracy.

Po wystąpieniu Macrona doszło do niebezpiecznej sytuacji. W kierunku prezydenta Francji poleciało jajko, rzucone przez jednego z uczestników wydarzenia.

Nagranie z Lyonu. Emmanuel Macron trafiony w ramię jajkiem

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym widać jak prezydent wraz z ochroniarzami przedziera się przez tłum. W pewnym momencie w kierunku Macrona poleciało jajko. Nie rozbiło się, a jedynie odbiło od ramienia francuskiego prezydenta.

Film opublikował w sieci portal Lyon Mag. Na nagraniu widać, że tuż po zdarzeniu zareagowali ochroniarze. Próbowali osłonić prezydenta przed ewentualnymi kolejnymi atakami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rzucił w Macrona jajkiem. Dla prezydenta to nie pierwsza taka sytuacja

Mężczyzna, który rzucił jajkiem, miał krzyczeć "niech żyje rewolucja". Francuskie media poinformowały, że został zatrzymany. Jak dotąd rzeczniczka Macrona nie zabrała głosu w sprawie.

To nie pierwszy raz, kiedy dochodzi do fizycznego ataku na francuskiego prezydenta. W czerwcu Emmanuel Macron został spoliczkowany przez jednego z mieszkańców miejscowości Tain-l'Hermitage. Sąd skazał napastnika na 18 miesięcy więzienia – w tym 14 w zawieszeniu – i pozbawił go praw publicznych na 3 lata.

W 2016 roku Macron został obrzucony jajkami na przedmieściach Paryża. Pełnił wówczas rolę ministra gospodarki, przemysłu i cyfryzacji. Demonstranci protestowali przeciwko reformie prawa pracy we Francji.

Obejrzyj także: Prezydent Francji spoliczkowany. Macron: głupota i przemoc nie w demokracji

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić