aktualizacja 

Czołgi przejeżdżają przez Tokmak. Jeden z nich został trafiony i płonie

Trwa rosyjska agresja na Ukrainę. Najeźdźcy napadli m.in. na miasta w południowo-wschodniej części kraju. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym zarejestrowano przejazd czołgów przez Tokmak.

Czołgi przejeżdżają przez Tokmak. Jeden z nich został trafiony i płonie
Tokmak / kadr z wideo (Twitter)

Rosyjska armia konsekwentnie przemieszcza się w głąb Ukrainy. Kolejnym celem ich ataku stało się Tokmak w obwodzie zaporoskim. Cezary Faber, autor popularnej strony "Kataklizmy w Polsce i na świecie", przekazał dalej nagranie z oblężonego miasta.

Atak na Ukrainę. Rosyjskie czołgi w mieście Tokmak

Na nagraniu, opublikowanym przez Cezarego Fabera na Twitterze, zarejestrowano właśnie przejazd czołgów przez miasto. Autor materiału filmował ulicę prawdopodobnie z okna jednego z mieszkań.

Jak podkreślił Cezary Faber, przejazd rosyjskich czołgów nie miał spokojnego przebiegu. Na filmie widać, że bok jednej z maszyn płonie – ogień powstał właśnie w wyniku ostrzału ze strony przeciwnika.

Rosyjskie czołgi w mieście Tokmak w obwodzie zaporoskim. Pierwszy czołg został trafiony w bok i płonie – napisał na Twitterze Cezary Faber.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Oczy całego świata śledzą wydarzenia na Ukrainie. Nie inaczej jest w Polsce – prezydent Andrzej Duda zaczął domagać się jak najszybszego włączenia sąsiedniego państwa do Unii Europejskiej.

Polska opowiada się za ekspresową ścieżką członkostwa Ukrainy w Unii Europejskiej. Status kandydata powinien być udzielony natychmiast, a rozmowy o członkostwie rozpoczęte niezwłocznie po tym. Ukraina ma mieć też dostęp do środków z UE na odbudowę. To się Ukrainie należy – napisał Andrzej Duda na Twitterze.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Tłumy na przejściu granicznym w Medyce
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić