Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Atak padaczki i śmierć. Chcieli uchronić się przed koronawirusem

10

Od maja do szpitali w Stanach Zjednoczonych przyjęto kilkanaście osób, które wypiły substancje dezynfekujące. Tak próbowały ochronić się przed zarażeniem koronawirusem. Teraz borykają się z ciężkimi problemami zdrowotnymi, odnotowano także przypadki śmiertelne.

Atak padaczki i śmierć. Chcieli uchronić się przed koronawirusem
Atak padaczki i śmierć. Chcieli uchronić się przed koronawirusem (ONS.pl)

Tylko w maju i czerwcu środkami odkażającymi ciężko zatruło się trzynastu mężczyzn i dwie kobiety. Zgodnie z treścią raportu Centrum Kontroli i Prewencji Chorób USA te przypadki miały miejsce w stanach Arizona i Nowy Meksyk. Jednocześnie mowa wyłącznie o osobach, które trafiły do szpitala – od 1 maja do 30 czerwca wykonano 62 telefony w związku z takimi zatruciami.

Koronawirus: w obawie przed zarażeniem pili środki dezynfekujące

Według ustaleń Sky News pacjenci przyjęci z zatruciem mieli od 21 do 65 lat. Jak wynika z raportu, wszyscy pili środek przeznaczony do dezynfekowania rąk, w skład którego wchodzi metanol.

W wyniku zatrucia u trojga pacjentów doszło do pojawienia się wad wzroku. Sześciu cierpiało na napady padaczkowe – w tym czworo, których nie udało się uratować. Nie wiadomo, w jakim stanie są pozostałe osoby. Zgodnie z raportem 8 lipca jeszcze przebywały pod opieką lekarzy.

Metanol został uznany przez amerykańską Agencję Żywności i Leków za niedopuszczalny w środkach do dezynfekcji. Do 15 lipca udało się zidentyfikować 67 takich produktów, które następnie wycofano ze sprzedaży.

Liczba przypadków zatruć produktami do odkażania wzrosła po wystąpieniu Donalda Trumpa. Prezydent zażartował na konferencji, że dobrze by było, gdyby do walki z koronawirusem stosować wstrzykiwanie do organizmu środków dezynfekujących.

Zobacz także: Zobacz też: Przesadzili z czystością. Zatruli się środkami do dezynfekcji
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić