o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus przenosi się na żywności? Naukowcy wydali oświadczenie

130
Podziel się

Od wybuchu pandemii COVID-19 nawet zakupy stały się wyzwaniem. Każda wizyta w sklepie spożywczym wymaga maseczki na twarz oraz jednorazowych rękawiczek, a i tak obawiamy się, że przeniesiemy koronawirusa na produktach. Naukowcy wreszcie rozstrzygnęli, czy rzeczywiście te obawy są uzasadnione.

Koronawirus przenosi się na żywności? Naukowcy wydali oświadczenie
(Getty Images, China News Service , Contributor)
bDyWIkTF

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Agencji ds. Żywności i Leków. Upublicznił je doktor Stephen Hahn, komisarz tej amerykańskiej organizacji, w trakcie wywiadu dla CNN.

Koronawirus: czy można się zarazić przez dotykanie produktów i opakowań?

Jak zapewnił dr Stephen Hahn, nie istnieją dowody, by koronawirus mógł przenieść się na produktach spożywczych oraz ich opakowaniach. Leanie Wen, była komisarz do spraw Zdrowia w Baltimore, podkreśliła jednak, że ryzyko zarażenia się COVID-19 w sklepie rzeczywiście jest wysokie. Niebezpieczeństwo wynika jednak z kontaktu z innymi klientami, którzy mogą kaszleć lub kichać.

Eksperci wskazują, jak można zminimalizować ryzyko zarażenia się w sklepie. Radzą klientom, aby zaprzestali dezynfekowania i mycia zakupionych produktów na rzecz rygorystycznego stosowania się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia. Polecają im dokładnie myć ręce oraz pilnować zachowania co najmniej 2-metrowego dystansu od napotkanych osób.

bDyWIkTH

Nie mamy dowodów na to, że wirus wywołujący COVID-19 może przenosić się przez żywność lub opakowania – oświadczył dr Stephen Hahn w rozmowie z CNN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyWIkTN

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDyWIkUi
KOMENTARZE
(130)
amelia
9 miesięcy temu
Ile kosztuja wybory?!W obecnym czasie pieniadze sa potrzebne na walke z wirusem. Przekaz kasy z wyborow na zdrowie nasz naszych rodzin !!!!
jaro
9 miesięcy temu
Ciekawe ilu ludzi umarło w domach oczekując na zrobienie testu, a w ich kartach zgonu napisano "niewydolność oddechowa"...
🤔🤔🤔
9 miesięcy temu
Dziwne... w jakimś szpitalu robiono badania i okazało się że na podeszwach butów personelu był wirus więc skoro może być na podłodze to dlaczego nie mógłby być w sklepie np. na opakowaniu z makaronem??? Jak widać ilu naukowców tyle opinii... komu wierzyć???
bDyWIkUj
Absmak
9 miesięcy temu
Czyli naukowcy doszli do wniosku, że wirus na plastiku żyje 3 dni, pod warunkiem, że plastik nie jest opakowaniem żywności, wtedy ginie natychmiast. Chyba ze śmiechu.
Jan
9 miesięcy temu
Idzcie do diabla z tym who i ich „zaleceniami”
Najnowsze komentarze (130)
gdziekasatamj
9 miesięcy temu
W Polsce, jak świadkowie są obecni przy zabijaniu przez sprawcę ofiary, ale macanas urynkowi ocenę-że nie ma oficjalnych dowodów, to sąd wydaje wyrok uniewinniający. Podobnie jest z koronką.
Bialy
9 miesięcy temu
Kase trzeba na wybory miec to dzieci do zorganizowanej opieki posylaja!!!! I po co ta kwarantanna byla? Zostanmy w domach glosilo haslo
ccc
9 miesięcy temu
Profilaktycznie zakupom robię 12 godzinną kwarantannę. Nie zaszkodzi a pomóc może.
realista
9 miesięcy temu
Przestańcie czytać takie bzdety bo naukowcy nawet nie wiedzą co wiedzą a czego nie wiedzą i ogólnie są roztrzepani,rozkojarzeni i piszą najczęściej jak są nawaleni.Zresztą niektórzy wirusolodzy też mądrzą się jakby gadali pod wpływem gorączki co najmniej 42 stopnie.Każdy chce mieć swoje 5 minut
Ajzaak
9 miesięcy temu
Ten artykuł to chyba sam Soros popełnił i spłodził
ddd
9 miesięcy temu
WHO do likwidacji
darcio
9 miesięcy temu
Wciaz tocza sie dyskusje nad tym czego nie ma. Nie dyskutujcie juz wiecej z tymi satanistycznymiscierwami
zzzz
9 miesięcy temu
on jest chyba niezniszczalny i wczechobecny.Spotkanie z nim to wyrok śmierci.Ludzie padają jakby sie do nich strzelalo.Miliardy ciężko chorych na całym świecie.Gdzie sie czlowiek nie ruszy to widzi chorego na koronawirusa.Trzeba sie zamknąć w domu na kilkanaście lat
bDyWIkUb
cezary
9 miesięcy temu
A wszyscy krytykują Ministra Rolnictwa za publikację firm które sprowadzają zza granicy żywność. A na żywności są nowe mutacje wirusa. I po co te ataki głupcy??!!
Prawda
9 miesięcy temu
Media i rząd nas kłamią nie ma żadnej epidemii szpitale świecą pustkami ludzie ogarnijcie się i otwórzcie oczy
Ola
9 miesięcy temu
Po pierwsze strach, po drugie strach i zastraszania plus gratuluję wszystkim, ale tu o to chódzi,zastraszyć!
not su kau
9 miesięcy temu
Jakoś w Skandynawii nie ma maseczek w sklepach i wydzielania ludzi do kasy! I Mamy Wolność wszędzie ,wszędzie !Rower, lasy, plaże !
44
9 miesięcy temu
A ile dowodów mają "naukowcy", że ktoś zakaził się, bo nie umył rąk. Koronawirus może przenosić się przez wszystko, klamki, poręcze, podanie dłoni, nie przenosi się tylko przez żywność i opakowania nawet jeśli osoba zakażona kichnęła na nie, bo "naukowcy" nie maja na to jak dotąd dowodów.
gość
9 miesięcy temu
Wirusy były i będą jeszcze groźniejsze ten ktoś tak opracował go żeby nie było szczepionki robi się silne zagęszczenie świata i przez to jest wirus.Ludzie nie chcą o tym słyszeć ale jest napisane że ludzie będą całować ziemię jak znajdą ślady bliźniego będą zazdrościć zmarłym.Szkoda tego rożnego żelastwa co kraje narobili przeciwko sobie bo nie będzie miał kto tym sterować
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić