Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Koronawirus przenosi się na żywności? Naukowcy wydali oświadczenie

130
Podziel się:

Od wybuchu pandemii COVID-19 nawet zakupy stały się wyzwaniem. Każda wizyta w sklepie spożywczym wymaga maseczki na twarz oraz jednorazowych rękawiczek, a i tak obawiamy się, że przeniesiemy koronawirusa na produktach. Naukowcy wreszcie rozstrzygnęli, czy rzeczywiście te obawy są uzasadnione.

Koronawirus przenosi się na żywności? Naukowcy wydali oświadczenie
(Getty Images, China News Service , Contributor)

Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Agencji ds. Żywności i Leków. Upublicznił je doktor Stephen Hahn, komisarz tej amerykańskiej organizacji, w trakcie wywiadu dla CNN.

Koronawirus: czy można się zarazić przez dotykanie produktów i opakowań?

Jak zapewnił dr Stephen Hahn, nie istnieją dowody, by koronawirus mógł przenieść się na produktach spożywczych oraz ich opakowaniach. Leanie Wen, była komisarz do spraw Zdrowia w Baltimore, podkreśliła jednak, że ryzyko zarażenia się COVID-19 w sklepie rzeczywiście jest wysokie. Niebezpieczeństwo wynika jednak z kontaktu z innymi klientami, którzy mogą kaszleć lub kichać.

Eksperci wskazują, jak można zminimalizować ryzyko zarażenia się w sklepie. Radzą klientom, aby zaprzestali dezynfekowania i mycia zakupionych produktów na rzecz rygorystycznego stosowania się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia. Polecają im dokładnie myć ręce oraz pilnować zachowania co najmniej 2-metrowego dystansu od napotkanych osób.

Nie mamy dowodów na to, że wirus wywołujący COVID-19 może przenosić się przez żywność lub opakowania – oświadczył dr Stephen Hahn w rozmowie z CNN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(130)
gdziekasatamj
3 lata temu
W Polsce, jak świadkowie są obecni przy zabijaniu przez sprawcę ofiary, ale macanas urynkowi ocenę-że nie ma oficjalnych dowodów, to sąd wydaje wyrok uniewinniający. Podobnie jest z koronką.
Bialy
3 lata temu
Kase trzeba na wybory miec to dzieci do zorganizowanej opieki posylaja!!!! I po co ta kwarantanna byla? Zostanmy w domach glosilo haslo
ccc
3 lata temu
Profilaktycznie zakupom robię 12 godzinną kwarantannę. Nie zaszkodzi a pomóc może.
realista
3 lata temu
Przestańcie czytać takie bzdety bo naukowcy nawet nie wiedzą co wiedzą a czego nie wiedzą i ogólnie są roztrzepani,rozkojarzeni i piszą najczęściej jak są nawaleni.Zresztą niektórzy wirusolodzy też mądrzą się jakby gadali pod wpływem gorączki co najmniej 42 stopnie.Każdy chce mieć swoje 5 minut
Ajzaak
3 lata temu
Ten artykuł to chyba sam Soros popełnił i spłodził
ddd
3 lata temu
WHO do likwidacji
darcio
3 lata temu
Wciaz tocza sie dyskusje nad tym czego nie ma. Nie dyskutujcie juz wiecej z tymi satanistycznymiscierwami
zzzz
3 lata temu
on jest chyba niezniszczalny i wczechobecny.Spotkanie z nim to wyrok śmierci.Ludzie padają jakby sie do nich strzelalo.Miliardy ciężko chorych na całym świecie.Gdzie sie czlowiek nie ruszy to widzi chorego na koronawirusa.Trzeba sie zamknąć w domu na kilkanaście lat
cezary
3 lata temu
A wszyscy krytykują Ministra Rolnictwa za publikację firm które sprowadzają zza granicy żywność. A na żywności są nowe mutacje wirusa. I po co te ataki głupcy??!!
Prawda
3 lata temu
Media i rząd nas kłamią nie ma żadnej epidemii szpitale świecą pustkami ludzie ogarnijcie się i otwórzcie oczy
Ola
3 lata temu
Po pierwsze strach, po drugie strach i zastraszania plus gratuluję wszystkim, ale tu o to chódzi,zastraszyć!
not su kau
3 lata temu
Jakoś w Skandynawii nie ma maseczek w sklepach i wydzielania ludzi do kasy! I Mamy Wolność wszędzie ,wszędzie !Rower, lasy, plaże !
44
3 lata temu
A ile dowodów mają "naukowcy", że ktoś zakaził się, bo nie umył rąk. Koronawirus może przenosić się przez wszystko, klamki, poręcze, podanie dłoni, nie przenosi się tylko przez żywność i opakowania nawet jeśli osoba zakażona kichnęła na nie, bo "naukowcy" nie maja na to jak dotąd dowodów.
gość
3 lata temu
Wirusy były i będą jeszcze groźniejsze ten ktoś tak opracował go żeby nie było szczepionki robi się silne zagęszczenie świata i przez to jest wirus.Ludzie nie chcą o tym słyszeć ale jest napisane że ludzie będą całować ziemię jak znajdą ślady bliźniego będą zazdrościć zmarłym.Szkoda tego rożnego żelastwa co kraje narobili przeciwko sobie bo nie będzie miał kto tym sterować
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić