Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Atak zimy w Chinach. Takich opadów nie było od 116 lat

8
Podziel się

Intensywne opady śniegu spowodowały odwołania lotów i znaczne zakłócenia, a także mogą pogorszyć krajowy kryzys dostaw energii. Takich opadów nie było od 116 lat.

Atak zimy w Chinach. Takich opadów nie było od 116 lat
Rekordowe opady śniegu w Chinach. (Twitter.com)
bEUvoHMB

Niektóre części północno-wschodniego regionu Chin stoją w obliczu największych od 116 lat opadów. W Pekinie wystąpiły znacznie o wiele wcześniejsze niż zazwyczaj opady śniegu. Z kolei prowincja Liaoning jest najbardziej dotknięta zmianami pogodowymi– średnia grubość śniegu wynosi tam 51 cm. Agencja informacyjna Xinhua podała, że ostatnie tak obfite opady były odnotowane w 1905 roku.

bEUvoHMD

Chińscy eksperci przypisali wczesne zimno zjawisku klimatycznemu La Nina, które doprowadziło do znacznych zimach na półkuli północnej. W niektórych regionach Chin w ciągu zaledwie trzech dni temperatury spadły nawet o 14 stopni. Kilka prowincjonalnych departamentów meteorologicznych wydało czerwone alarmy, które niosą ostrzeżenie przed zbliżającymi się burzami śnieżnymi.

bEUvoHMJ

Chińska gazeta "The Global Times" informuje, że wydano rozkazy zwiększenia importu węgla, ponieważ zapotrzebowanie na energię wzrasta. Zaalarmowano także, by zrobić zapasy, aby potrzeba opuszczania domu w czasie śnieżnych burz była jak najmniejsza.

Zobacz także: Sankcje dla Białorusi? Znamy stanowisko prezydenta
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvoHNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
TDi
3 tyg. temu
Ni w cholerę nie rozumiem. Czyli 116 lat temu było tak samo. To dlaczego nie było wtedy kryzysu ekologicznego a dzisiaj jest. Czy powrót do tego co było kilkadziesiąt, kilkaset lat wcześniej oznacza klimatyczna zagładę? Czy skutkiem ocieplenia klimatu jest "powrót do przeszłości"? To czym oni kiedyś palili w piecach. Czy kiedyś konie pociągowe też były turbodieslami? O cholera, a to łobuzy! Tak ludzi w ...konia robić.
jaca
3 tyg. temu
to duży kraj i opady odpowiednio większe
kloss88
3 tyg. temu
Zycze im jeszcze wiekszej Zimy i straszny mrozow za Coronke
bEUvoHNf
maciek
3 tyg. temu
no i mamy skutki ocieplenia klimatu
Pytam
3 tyg. temu
Noo, to teraz jeszcze i zima przyjdzie do nas z chin. Wirusa im mało było?
Tom
4 tyg. temu
Zawsze pisałem komentarzach za pogodę odpowiada słońce. Taki margines jak CO2 atmosferze może zmienić klimat jestem amatorem aktywności słońca codziennie jestem na stronie i oglądam obrazy słońca. Kto czytał wcześniejsze komentarze pisałem szczegółowo na ten temat ostatnie lata co były ciepłe rekordy ciepła taka była aktywność słońca. Teraz mieliśmy aktywność słoneczną dziwny cyk 24 aktywności słonecznej na dzień dzisiejszy słońce wygląda jak lata 80 XX wieku. Napiszę taką ciekawostkę czego naukowcy nie chcą napisać dziennikarze też na dnie oceanu naukowcy obliczyli może być nawet 3 miliony wulkanów. Tylko 1% DNA oceanu przez naukowców jest zbadana to jeszcze koło wybrzeża a gdzie 99% oceanu. Może dlatego CO2 w atmosferze na kuli ziemskiej. Jeszcze dopiszę o słońcu słońce jest dziwne na dzień dzisiejszy nie wróży tego ciepłej zimy na półkuli północnej.
TJY
4 tyg. temu
Bo chińczyków jest dużo i produkują więcej Co2 co przyczynia się do ochłodzenia klimatu😄
???
4 tyg. temu
to oni nie mają globalnego ocipienia?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić