Marcin Lewicki| 

Ataki na Polaków w Irlandii Północnej. Kolejny raz w tym roku

19

Polska para, która mieszka w Irlandii Północnej, nie może spokojnie żyć. Jej dom Newtownabbey został zaatakowany po raz drugi w tym roku. Napastnicy wybili szyby w oknach i drzwiach domu Polaków i zdewastowali ich samochód. Teraz ofiary apelują do wandali.

Ataki na Polaków w Irlandii Północnej. Kolejny raz w tym roku
Polacy znów zaatakowani w Irlandii Północnej (Pixabay, Twitter)

O sprawie jest bardzo głośno w mediach w Irlandii Północnej. Szczegóły ataku, który miał miejsce w ubiegłym tygodniu opisuje portal The Irish News.

Napastnicy zaatakowali dom 32-letniego Jacka i 30-letniej Marty. Podczas ataku kobieta była w środku, ale schowała się przed agresorami na piętrze.

Zamaskowani mężczyźni włamali się do budynku mieszkalnego. Wybili szyby w oknach i drzwiach domu Polaków. Zaatakowali też samochód, dewastując go w znaczny sposób.

To drugi taki przypadek w tym roku. W lutym napastnicy zaatakowali auto, należące do polskiej pary.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Co jest powodem ataków? Polak apeluje do agresorów

Skala zniszczeń jest naprawdę duża. Na zamieszczonych w sieci zdjęciach widać, że pojazd Polaków nie nadaje się do użytku. Para jest zastraszona i boi się nadal mieszkać w Irlandii Północnej.

Niestety, zastraszana para nie może wrócić do Polski. Na dewastowany regularnie dom zaciągnęła kredyt hipoteczny.

Mój świat się zawalił, spokój ducha zniknął. Dom powinien być azylem bezpieczeństwa i radości. Ja czuję się tam teraz jak w więzieniu - przekazał irlandzkim mediom poszkodowany mężczyzna.

Podkreślmy, że sąsiedzi pary i polskie służby dyplomatyczne zaoferowały poszkodowanym pełną pomoc.

Ofiary apelują do napastników, aby zdjęli kominiarki i zaczęli od nowa układać sobie życie. "Zawsze jest na to czas" - apelują prześladowani Polacy.

Policjanci w Irlandii Północnej informują, że ataki mają najprawdopodobniej podłoże narodowościowe i są motywowane jako przestępstwa z nienawiści. Funkcjonariusze podkreślają, że poważnie podchodzą do sytuacji i chcą rozwiązać sprawę ataków.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić