Aniela Siwek| 

​Australia. 14-latek z autyzmem zgubił się w górach. Spędził sam dwie doby

6

14-letni William, który ma autyzm i spore problemy z mówieniem zgubił się w górach. Odnaleziono go dopiero po dwóch dobach. W regionie, w którym do tego doszło, temperatura była drastycznie niska i zagrażała życiu nastolatka.

​Australia. 14-latek z autyzmem zgubił się w górach. Spędził sam dwie doby
14-latek spędził w górach dwie doby (Twitter)

William zgubił się 8 czerwca. Był na spacerze w Mount Disappointment w stanie Victoria w Australii. 14-latek ma autyzm i nie jest w stanie poprawnie się komunikować z otoczeniem. Rodzina zaginionego obawiała się, że chłopiec nie zostanie znaleziony żywy.

Przez dwa dni trwała intensywna akcja poszukiwacza. Ratownicy musieli wykazać się sporą kreatywnością. Ze względu na autyzm William mógł nie zareagować na nawoływanie lub nawet uciec.

Jak donosi BBC, postanowiono porozkładać w górach jedzenie oraz puścić melodię z bajki. To miało zwrócić uwagę chłopca i zatrzymać go w jednym miejscu. 10 czerwca akcja przyniosła rezultaty i William się odnalazł.

Zobacz także: Wielkie osuwisko na Alasce. Wszystkiemu winne globalne ocieplenie

Williama znaleziono w pobliżu szlaku, na którym spacerował wcześniej z rodziną. Nie miał butów i był wyziębiony. Temperatura w miejscu, w którym się zgubił, była bliska zeru. Ratownicy nie wiedzą, czy przez te dwa dni 14-latek cokolwiek jadł.

William trafił do szpitala. Przechodzi obecnie rutynowe nadania, ale jego stan jest dobry.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić