Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Austria wprowadza surowe przepisy. Ponad 16 tys. zł kary

405
Podziel się:

Od 1 lutego 2022 roku szczepienia na COVID-19 będą w Austrii obowiązkowe dla wszystkich osób powyżej 18. roku życia – donosi Euronews. Każdy, kto nie zastosuje się do przepisów, będzie musiał liczyć się z dotkliwą karą. Za brak szczepienia zapłaci nawet 3,6 tys. euro, czyli w przeliczeniu ponad 16 tys. zł.

Austria wprowadza surowe przepisy. Ponad 16 tys. zł kary
Austria chce wprowadzić obowiązkowe szczepienia na COVID-19 (Getty Images)

W ubiegłym tygodniu zakończyło się posiedzenie austriackiego parlamentu ws. obowiązkowych szczepień na koronawirusa. Jak podaje Euronews, przepisy mają zacząć obowiązywać już od lutego.

Austria. Szczepienia na COVID-19 obowiązkowe od lutego

Początkowo planowano objąć obowiązkiem szczepień wszystkie osoby od 14. roku życia. Zrezygnowano jednak z tego pomysłu ze względu na problem z ewentualnymi karami dla nieletnich. Na początku lutego rząd rozesłać ma do każdego gospodarstwa domowego informację o obowiązkowym szczepieniu na COVID-19.

Planowane kontrole ruszą w połowie marca. Stan zaszczepienia sprawdzać będzie policja. Osoby, które nie będą posiadać przy sobie certyfikatu, będą mogły przedstawić dowód na szczepienie w formie pisemnej w późniejszym terminie. Jeżeli tego nie zrobią, zapłacą 600 euro kary (ok. 2,7 tys. zł).

Drakońskie kary za brak szczepienia. Grzywnę można otrzymać 4 razy

Austriacki rząd planuje rozesłać także przypomnienia do wszystkich niezaszczepionych osób. Jeżeli ktoś pomimo to się nie zaszczepi, zostanie automatycznie zapisany do punktu szczepień. Osoby, które nie stawią się na umówiony termin, zostaną ukarane grzywną w wysokości nawet 3,6 tys. euro (ponad 16 tys. zł). Kwestionujący tę karę trafią przed sąd.

Nowe przepisy zakładają, że grzywna będzie mogła zostać nałożona czterokrotnie. Nie będzie możliwości jej odsiedzenia. Rządzący przewidują, że część nowych przepisów może zostać zawieszona, jeżeli przyszłe odmiany koronawirusa będą łagodniejsze lub eksperci stwierdzą, że szczepienia nie przynoszą pożądanego efektu.

Do tej pory w Austrii na COVID-19 zaszczepiło się 71 proc. osób. Z obowiązku szczepień zwolnione są kobiety w ciąży, osoby z przeciwskazaniami oraz ozdrowieńcy.

Obejrzyj także: Niski poziom wyszczepienia Polaków. Omikron uderzy w Polskę?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(405)
bez szyderstw
4 miesiące temu
Poseł Piecha zazdrości.
art
4 miesiące temu
Austria - ojczyzna Hitlera..... i wszystko jasne....
CNNNC
4 miesiące temu
Tam gdzie sie nie szczepili epidemia juz sie zakonczyla - Indie . Na Zachodzie od szczepienia raki , zawaly . W szpitalach szczepieni 2, 3 razy .
iTakWkoło
4 miesiące temu
Przecież udowodniono już, że szczepionki NIE DZIAŁAJĄ (lub słabo) na nowe mutacje więc o co kaman ? Możesz se być zaszczepiony a i tak się zakazisz i będziesz zarażać innych !!! Wirus jest zawsze o krok przed szczepionką bo nikt jeszcze nie wynalazł wehikułu czasu... !
mmmmmbb
4 miesiące temu
W razie sądzenia tych faszystów od szczepionek to powiedzą że takie mieli rozkazy , a winnych brak .
Fanfilmow
4 miesiące temu
Jestem ciekawy co robią rządy, jak szczepionki, które tak dają lewo i prawo zrobią krzywdę ludziom. Od choroby serca do nie rodzenia dzieci..
Aluś
4 miesiące temu
16 tysięcy zł kary w austri od kiedy w ausyti płaci sie w złotowkach.
Końradzio
4 miesiące temu
iii tak powinno być u nas!!!Aaa nie ,żeby antyszczepy rządzili krajem?!boo nierząd trzęsie portkami,żeby słupki poparcia nie spadały!To że,nierząd nic nie robi, too jest eksterminacja polaków!
Goldengecko
4 miesiące temu
Nie szczepy są tak przekonane o swojej nieomylności.
Emigrant
4 miesiące temu
Jeśli to przejdzie w Europie to następnie może przejść przymus oddania serca albo nerki dla np ministra bo mu potrzebna. Będą mieć teraz wszystkie dane dna więc jaki problem. Z niewolnikami można zrobić wszystko. Skoro ktoś nie ma prawa do swojego ciała to jest niewolnik
Alka
4 miesiące temu
Antyszczepy przechoruja, cześć poumiera i pandemia się skończy.
konfabylacje
4 miesiące temu
Stop herezji ! Sprawdźcie statystyki . Na świecie rocznie umiera 8 mln na raka . W Polsce tyle samo co na Cowid a jeśli dodać choroby układu krążenia , ataki serca i udary to wielokrotnie więcej jak na covid . DlCZEGO KONCERNY NIE CHCĄ LECZYĆ TYCH CHORÓB JAK COVID SKORO NA COVID SĄ JUŻ LEKI .
Aleksander
4 miesiące temu
Faszyzm
Paradoks
4 miesiące temu
Najśmieszniejsze jest to że ZDROWY niezaszczepiony nie stanowi żadnego zagrożenia dla nikogo , Zagrożeniem są zaszczepieni bo są zainfekowani wirusem i ''produkują kolejne mutacje , ... to oni powinni być izolowani bo stanowią zagrożenie a do tego ich odporność na inne choroby drastycznie zmalała / wiem bo zanim się zaszczepiłem nigdy nie chorowałem a teraz ciągle . Wycofuję się więc z tego eksperymentu i następne dawki wybiłem sobie z głowy .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić