Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
DSM
|

Obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi? Stanowcza reakcja WHO

160
Podziel się

Europa zmaga się z IV falą pandemii COVID-19. Coraz częściej słychać głosy, że jedynym sposobem na powstrzymanie koronawirusa są obowiązkowe szczepienia. Jest odpowiedź dyrektora Biura Regionalnego Światowej Organizacji Zdrowia dla Europy.

Obowiązkowe szczepienia przeciwko koronawirusowi? Stanowcza reakcja WHO
WHO stanowczo: Nakazy dotyczące szczepień są absolutną ostatecznością (Twitter.com, WHO)

WHO sprzeciwia się pochopnemu wprowadzaniu obowiązkowych szczepień. Dyrektor WHO na Europę Hans Kluge stanowczo sprzeciwia się takim ruchom władz, o ile nie zostały wyczerpane wszystkie opcje zachęcania społeczeństwa do dobrowolnych szczepień.

Nakazy dotyczące szczepień są absolutną ostatecznością i mają zastosowanie tylko wtedy, gdy wyczerpane zostaną wszystkie możliwe opcje poprawy przyjmowania szczepień – powiedział dziennikarzom Kluge, cytowany przez agencję Reutera.

WHO podkreśla, że wszystko zależy od specyfiki danego kraju i jego obywateli. Przy wprowadzaniu obostrzeń pandemicznych oraz obowiązkowych szczepień należy brać pod uwagę poziom zaufania społeczeństwa do władzy.

To, co jest akceptowalne w jednym społeczeństwie i społeczności, może nie być skuteczne i akceptowalne w innym - powiedział dyrektor WHO na Europę.

Obowiązkowe szczepienia od 1 marca. Dotyczy trzech grup zawodowych

Polski rząd we wtorek ogłosił nowe obostrzenia i wprowadzenie obowiązku szczepień dla określonych grup. Medycy, nauczyciele i służby mundurowe muszą być przygotowani na to, że od 1 marca będą musieli być zaszczepieni, w przeciwnym razie nie zostaną dopuszczeni do pracy.

Tak jak w przypadku lekarzy konieczne dziś jest posiadanie szczepienia przeciw WZW - podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Coraz więcej krajów w Europie, w tym Niemcy, debatuje, czy wprowadzić obowiązkowe szczepionki na COVID-19 po tym, jak Austria ogłosiła w listopadzie, że do 1 lutego przyszłego roku wszyscy obywatele mają obowiązek zaszczepić się przeciwko koronawirusowi. Decyzja władz wywołała kilkudziesięciotysięczne protesty w Wiedniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(160)
TYK
2 dni temu
Te grupy powinny zastrajkować.
awruk00
6 dni temu
Obowiązkowe szczepienia bez dyskusji.Kto nie chce być szczepiony natychmiast wyrzucić z Polski na zbity pysk Niech jedzie gdzie chce i zobzczy jak tam jest
Jkl
2 miesiące temu
Podżeganie do segregacji sanitarnej i nienawiści wobec rodaków powinno być z automatu karane dożywotnim więzieniem. Niczego się nie nauczyliście z historii? 80 lat temu zaczynało się tak samo…
Realista.
2 miesiące temu
Odszkodowania za NOPy to jest kpina, maksymalna kwota to 100tysiecy a w przypadku śmierci przez powikłania poszczepienne nie płacą ani grosza Twojej rodzinie. I później dziwota że co mądrzejsi mają wątpliwości? Wprowadźcie porządną ustawę dotyczącą NOP, skoro to taki bezpieczny preparat to nic na tym nie stracicie a to może przekonać wielu nieprzekonanych.
Realista.
2 miesiące temu
Przez ponad rok mnie leczyli teleporadami więc teraz czekam aż mnie zaszczepia przez telefon :)
Realista.
2 miesiące temu
Jak mówiłem rok temu że będą pewnie obowiązkowe szczepienia to się że mnie śmiali. Jak mówiłem kilka tygodni temu że zrobia obostrzenia przed świętami to się że mnie śmiali. Jak mówiłem że pewnie wróci niedługo nauka zdalna to się że mnie śmiali. Śmiejcie się dalej baranki :)
robol
2 miesiące temu
Jak mnie ktoś zniewol i zaszczepi zabije jego a naprzód jego rodzinę a potem mogą mnie zbić bo i tak będę trupem po tym świństwie. Jestem normalnym człowiekiem ale ja nikogo nie nie nachodzę i nie zniewalam. Człowiek to jest człowiek i trzeba go szanować i jego prawa. A jak nie to będzie zadość uczynienie za wszystko co złe i będzie bolało i to bardzo bolało.
www
2 miesiące temu
przesteopcy z who nie beda wolnym ludziom mowic czy maja sie szczepic złamasy !!!! bo ktos moze przez ich testową chemie umrzec !!!
8787
2 miesiące temu
Hitler też na początek eksterminacji wybrał niektóre grupy jak inteligencja, nauczyciele , kolejarze, policjanci
hmmm
2 miesiące temu
rok temu obowiązkowe szczepienia były wymysłem foliarzy.. to ich wina bo oni to wykrakali
CNNNC
2 miesiące temu
Cacy cacy cacy. Buch po glacy
danek
2 miesiące temu
WHO - to prywatna organizacja a "macha ogonem" całego świata - co tu jest do rozumienia!!!
jysgdf
2 miesiące temu
jak ktoś próbuje mnie na siłę zaszczepić to krew się poleje !!!!!!!!!!!
jysgdf
2 miesiące temu
jak ktoś próbuje mnie na siłę zaszczepić to krew się poleje !!!!!!!!!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić