Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 

Autor książki z 1953 roku przewidział, co się wydarzy? "Szaleństwo"

6

Choć w przepowiednie można wierzyć lub nie, zazwyczaj niezwykle nas ciekawią. Niektóre budzą niemały dreszczyk emocji. Podobnie jest tą pochodzącą z książki "Projekt Mars: opowieść technologiczna", której autorem jest Wernher von Braun. Wydano ją w 1953 roku.

Autor książki z 1953 roku przewidział, co się wydarzy? "Szaleństwo"
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Mars zdobyty za dwa lata?

Według autora książki, ludzkość czeka prawdziwy przełom. Ma dostać się na Marsa. Mało tego, w książce pada tajemnicze słowo "Elon". Na myśl nasuwa się więc Elon Musk, który zapowiada, że do 2024 roku "zdobędzie" Marsa.

Nawet jeśli pewnego dnia zwierzęta i rośliny na Ziemi umrą, to ludzkość wciąż będzie w stanie funkcjonować np. na Marsie – napisał na Twitterze Musk.

Dodał wtedy również, że pierwszy człowiek dotrze na czerwoną planetę już w 2024 roku. W książce von Brauna "Elon" to tytuł przywódcy marsjańskiego rządu.

Marsjański rząd był kierowany przez dziesięciu ludzi, których przywódcę, wybieranego w wyborach powszechnych na pięcioletnią kadencję, tytułowano "Elonem". Dwuizbowy parlament uchwalał prawa, które miały być egzekwowane przez Elona i jego gabinet - pisał autor.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Von Braun był czołowym naukowcem pracującym przy programie rozwoju technologii rakietowych w nazistowskich Niemczech oraz pionierem technologii kosmicznych w Stanach Zjednoczonych. Przed ukończeniem 34. roku życia był zaangażowany w prace nad rozwojem programu rakietowego nazistowskich Niemiec. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, w ramach operacji Paperclip przeprowadzonej przez amerykańskie służby specjalne wraz z 1,6 tys. pozostałych naukowców, inżynierów i techników został w sekretny sposób przewieziony do USA – wyjaśnia businessinsider.com.pl.

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić