Awantura na Okęciu. Pięści poszły w ruch

165

W pewnych sytuacjach obecność kobiet potrafi łagodzić obyczaje. Potwierdza to interwencja dwóch strażniczek z Oddziału Ochrony Środowiska, które przy Okęciu w Warszawie zapobiegły większej awanturze z udziałem taksówkarza oraz obcokrajowca.

Awantura na Okęciu. Pięści poszły w ruch
Strażniczki zapobiegły bójce kierowców (strazmiejska.waw.pl)

Strażniczki z Oddziału Ochrony Środowiska, kończące właśnie czynności służbowe przy Okęciu, zostały poinformowane przez przechodnia, że nieopodal "szarpią się jacyś mężczyźni". Funkcjonariuszki natychmiast udały się we wskazane miejsce.

Po podejściu do zacietrzewionych mężczyzn kobiety ustaliły, że jeden z nich jest kierowcą taksówki, a drugi - obywatel Gruzji - kierowcą firmy przewozowej. Obcokrajowiec nie mówił po polsku, a jedynie po rosyjsku lub angielsku.

Z ustaleń strażniczek wynikało, że podjeżdżając na lotniskowy parking, cudzoziemiec uszkodził swoim autem toyotę taksówkarza i odjechał, - relacjonuje warszawska straż miejska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo...

Zobacz także: Trzęsienie ziemi w Turcji. "Największa tragedia ostatnich lat"

Taksówkarz pojechał więc za Gruzinem. Auto sprawcy zakopało się po wjechaniu na nieutwardzony teren przy ulicy Cybernetyki. Wtedy doszło do szarpaniny. Toyota miała uszkodzone jedno z nadkoli.

Strażniczki zapobiegły bójce

W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia na miejsce interwencji przyjechali kierowcy z obu firm. Sytuacja groziła wielką awanturą, jednak funkcjonariuszki skutecznie rozdzieliły zdenerwowanych mężczyzn.

Na miejsce wezwano patrol policji i kolejny patrol straży miejskiej.

Przed ich przyjazdem gruziński kierowca ponownie próbował odjechać, ale został powstrzymany przez strażniczki. Patrol policji ustalił dane obu kierowców, sprawdził legalność pobytu obcokrajowca w Polsce. Sprawca kolizji spisał oświadczenie dla ubezpieczyciela i wszyscy spokojnie odjechali w swoją stronę - relacjonuje warszawska straż miejska.
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić