Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Awantura na pokładzie samolotu. Strażnicy musieli podjąć stanowcze kroki

38
Podziel się:

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Poznaniu-Ławicy interweniowali wobec pasażera wracającego z Meksyku. 48-latek nie stosował się do poleceń kapitana statku powietrznego. Został ukarany mandatem.

Awantura na pokładzie samolotu. Strażnicy musieli podjąć stanowcze kroki
Awantura na pokładzie samolotu. Interweniowali funkcjonariusze Straży Granicznej. (Nadodrzański Oddział Straży Granicznej)

W poniedziałek 22 listopada funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Poznaniu-Ławicy otrzymali informację z prośbą o interwencję na pokładzie samolotu lecącego z Meksyku wobec pasażera, który nie chciał podporządkować się wydawanym przez załogę samolotu poleceniom.

48-latek podczas podróży z Cancun w Meksyku pomimo wielu upomnień nie stosował się do poleceń załogi samolotu. Na prośbę kapitana statku funkcjonariusze Zespołu Interwencji Specjalnych wkroczyli na pokład samolotu i wyprowadzili mężczyznę na płytę lotniska.

Za popełnione wykroczenie polegające na niestosowaniu się do poleceń kapitana statku powietrznego funkcjonariusze SG ukarali mężczyzną mandatem karnym w wysokości 200 zł.

Dzień wcześniej z kolei strażnicy graniczni interweniowali na lotnisku we Wrocławiu-Strachowicach. Dyżurny portu poinformował Straż Graniczną, że pasażer odlatujący do Warszawy nie stosuje się do poleceń obsługi portu i pomimo wezwań do założenia maseczki oraz zatrzymania się wsiadł do podstawionego autobusu.

Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy Zespołu Interwencji Specjalnej. Funkcjonariusze weszli do autobusu i wyprowadzili niestosującego się do obostrzeń sanitarnych mężczyznę. 50-letni pasażer za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Zobacz także: Rafa koralowa w autokarze, żółw stepowy w Hummerze. Odkrycia funkcjonariuszy IAS w Lubelskiem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(38)
Aleksander
6 miesięcy temu
Same wilki ludzie a gdzie wasza wolność.
Leman
6 miesięcy temu
No te dwieście zł to faktycznie kara jak się patrzy....w samolocie musi być dyscyplina bo tu chodzi o bezpieczeństwo !!!
PolAK
6 miesięcy temu
Te mandaty to są śmieszne, za 200 zł to wiekszosci się z fotela nie chce wstawać... Powinien dostać 10 000 to by się następnym razem zastanowił 200 to mój syn ma kieszonkowe a na 11lat
Czlek
6 miesięcy temu
A to przypadkiem nie był Rokita i jego kapelusz ???
prove it
6 miesięcy temu
no, jest coś fajnego w takim mandacie. Bo gdzieniegdzie można mieć skuty ryj, czy być zastrzelonym. Wprawdzie kara zbyt mała, ale coś optymistycznego(wirus nie optymistyczny). Jak by to w USA napisali nie uległ panice.
Adrian
6 miesięcy temu
Mało ! 5000 zł powinno być dla takich !
Cóż
6 miesięcy temu
Po 10 minutach w maseczce cholernie boli mnie głowa, ale przecież o to chodzi, byśmy cierpieli
Emeryt
6 miesięcy temu
Wyjazd do Cancun 15 tyś. Mandat 200 zł. To kpina!
faktyNIEmity
6 miesięcy temu
Wystarczy oświadczenie, że się źle czuje, ze ma nudności, bóle głowy, żołądka. I sad musi oddalić wniosek o ukaranie :) W dodatku można dołączyć opis z opakowania z maskami, na którym producenci informują, ze maski dają ochronę w 95 lub do 98 % przeciwko zakażeniom BAKTERYJNYM, i żadnym innym. Mowa o maskach chirurgicznych, bo zrobione z byle czego nie dają ochrony nawet przed zakażeniami bakteryjnymi, o wirusowych nie wspominając.
testujmy się
6 miesięcy temu
jak miał test to miał prawo być bez maseczki
Objerzyźwiad
6 miesięcy temu
Poleciałby z Berlina to by pół ceny zapłacił za wszystko a wracając jeszcze drinka dostał a nie grzywnę 200 zł.
uppress
6 miesięcy temu
mandat powinien być od 1000 euro w górę
deko
6 miesięcy temu
200 zł mandatu??? "śmiech na sali puste krzesła"
ryba
6 miesięcy temu
poleciał do Meksyku za 20 tyś od osoby i na pewno strasznie się przejął tym ,że łaskawie ukarano go mandacikiem/ tak powinno to brzmieć przy tej kwocie/ za 200 zł. Umarł ze zmartwienia.Żenada
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić