Awantura podczas lotu do Modlina. Pilot wylądował awaryjnie w Madrycie

53

Na pokładzie samolotu linii Ryanair doszło do awantury między pasażerami. Sytuacja eskalowała do tego stopnia, że niektóre osoby zdecydowały się na zmianę miejsc. Ostatecznie kapitan maszyny, w obawie o bezpieczeństwo lecących, był zmuszony awaryjnie lądować.

Awantura podczas lotu do Modlina. Pilot wylądował awaryjnie w Madrycie
Prowodyrem awantury był jeden z pasażerów, który znajdował się pod wpływem alkoholu (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, Bob Riha Jr/Contributor)

Jak informuje Super Express, do awantury doszło w trakcie lotu z portugalskiego miasta Faro do podwarszawskiego Modlina. Jeden z pasażerów spożył tak wielką ilość alkoholu, że zaczął zachowywać się w agresywny sposób.

Awaryjne lądowanie. Przyczyną zachowanie jednego z pasażerów

Agresor zaczepiał, obrażał, a nawet szarpał innych pasażerów. Jego zachowanie stało się na tyle uciążliwe i niebezpieczne, że część osób postanowiła zmienić swoje miejsca.

Załoga rejsu Ryanair nie była w stanie zapanować nad agresywnym mężczyzną. Ostatecznie zdecydowano się na poinformowaniu o sytuacji kapitana, który uznał, że dla bezpieczeństwa innych pasażerów należy awaryjnie lądować w Madrycie.

Podczas lotu z Faro do Modlina rejsem Ryanair o 19.30 jeden z pasażerów tak się upił i zrobił agresywny, że załoga pokładowa nie mogła sobie poradzić i musieli im pomóc dobrze zbudowani pasażerowie, którzy obezwładnili i unieruchomili delikwenta – relacjonował Maciej Grzelak, uczestnik feralnego lotu (Super Express).
Zobacz także: Zobacz też: Powietrzny "lejek" przy samolocie. Niezwykłe zjawisko atmosferyczne na wyciągnięcie ręki

Po tym, gdy samolot wylądował w stolicy Hiszpanii, na pokład weszli funkcjonariusze Guardia Civil. Agresywny pasażer został wyprowadzony z pokładu, a półtorej godziny później pasażerowie i załoga ruszyli w dalszą podróż do Polski.

Osobnikowi założono kajdanki, a potem wyprowadzono do radiowozu i zaczęto szukać jego bagażu i dokumentów. Po półtorej godzinie samolot odleciał już bez żadnych przygód – przekazał Maciej Grzelak w rozmowie z portalem Super Express.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić