o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Azjatyckie szerszenie w USA. Śmiertelnie niebezpieczne

1
Podziel się

Na terenie USA odnotowano występowanie szerszeni azjatyckich, podają władze Waszyngtonu. Są śmiertelnie niebezpieczne, a ich ukąszenie może nawet zabić człowieka.

Azjatyckie szerszenie w USA. Śmiertelnie niebezpieczne
Schwytane szerszenie azjatyckie. Obok, dla porównania, osa. (WASHINGTON STATE DEPARTMENT OF AGRICULTURE)
bDZnlKzV

Szerszenie azjatyckie zostały zauważone przez lokalnego mieszkańca w hrabstwie Whatcom. Departament Rolnictwa Stanu Waszyngton poinformował, że dwa niebezpieczne owady zostały schwytane, a trzeciego sfotografowano podczas ataku na gniazdo os.

Szerszenie azjatyckie w USA. Są ogromne

Władze udostępniły na Facebooku zdjęcia złapanych szerszeni. Umieszczono je obok osy, aby pokazać, jak prezentuje się ich rzeczywisty rozmiar.

bDZnlKzX

Szerszenie azjatyckie po raz pierwszy zaobserwowano w USA w 2019 r. Od tamtej pory w stanie Waszyngton znaleziono już 12 zabójczych owadów. Urzędnicy zastawili w okolicy pułapki, aby za ich pomocą zniszczyć gniazda szerszeni i uniemożliwić owadom zadomowienie się.

bDZnlKAd

Szerszenie azjatyckie są uznawane za największe na świecie. Zabijają całe roje pszczół, ale stanowią także niebezpieczeństwo dla ludzi. Są groźne przede wszystkim dla osób z alergią, ale mogą doprowadzić do śmierci nawet zdrowe osoby.

Zobacz także: Jak odstraszyć szerszenie?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDZnlKAy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1)
Kate
7 miesięcy temu
Hmm ...podobnego ukatrupiłam gaśnicą w Warszawie na działce. Dość oporny był kilka razy musiał z niej dostać. Szkoda że nie można w komentarzach dodać zdjęcia.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić