Atak roju we Wrocławiu. Kobieta jechała ścieżką rowerową

282

Wycieczka rowerowa skończyła się w szpitalu. Kobieta z Wrocławia została zaatakowana przez rój szerszeni. Lekarze ostrzegają, że takie ataki mogą zagrażać życiu.

Atak roju we Wrocławiu. Kobieta jechała ścieżką rowerową
Gniazdo szerszeni. Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Obok jednej ze ścieżek rowerowych we Wrocławiu znajdowało się gniazdo szerszeni. Owady te, zwłaszcza jesienią, łatwo rozjuszyć. Wystarczy jeden gwałtowny ruch, bo w przypadku pedałujących rowerzystów nie jest trudne.

Rój szerzeni zaatakował jeżdżącą na rowerach parę. Rowerzystka z licznymi użądleniami trafiła do szpitala. Jak podaje Polsat News, jej stan był ciężki, ponieważ dostała wstrząsu anafilaktycznego.

Owady zaczęły gonić rowerzystów. Cytując Polsat News, trudno było zgubić szerszenie. Para zatrzymała się, a pomocy udzielili im pracownicy pobliskiej budki z jedzeniem.

Gniazdo znajdujące się w pobliżu ścieżki rowerowej zostało zlokalizowane. Jak podaje Polsat News, strażacy zajęli się jego usunięciem.

Gdy zlokalizuje się niebezpieczne gniazdo owadów należy powiadomić właśnie straż pożarną. Dzikie gniazda nie są usuwane. Wyjątki stanowią takie, jak te obok ścieżki rowerowej, czyli jeśli znajdują się w dzikich miejscach, ale często uczęszczanych.

Szczególną ostrożność powinny zachować osoby uczulone. W przypadku użądlenia powinny natychmiast otrzymać fachową pomoc medyczną i leki w postaci adrenaliny lub środków antyhistaminowych.

Zobacz także: Uważaj na szerszenie. Owady są bardzo groźne
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić