Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
GGG
|

Balcerowicz dogryzł Szydło. Na Twitterze padły mocne słowa

474
Podziel się

Nie milkną echa braku wypłaty pieniędzy z unijnego programu naprawy gospodarki po pandemii dla Polski. Głos w sprawie postanowił zabrać Leszek Balcerowicz, który zwrócił się na Twitterze do Beaty Szydło.

Balcerowicz dogryzł Szydło. Na Twitterze padły mocne słowa
Na Twitterze padły mocne słowa (Wikimedia Commons, Ralf Lotys)
bELbAJKJ

Leszek Balcerowicz jest jednym z konsekwentnych krytyków władzy w Polsce. Ekonomista postanowił tym razem skrytykować post Beaty Szydło na Twitterze. Była premier odniosła się w nim do kwestii wstrzymania wypłaty dla Polski pieniędzy z KPO. Eurodeputowana nazwało to "bezprecedensowym naciskiem na Polskę i próbą ingerencji w niezależność systemu prawnego".

bELbAJKL

Aktywność byłej premier nie spodobała się Leszkowi Balcerowiczowi. Ekonomista postanowił odpowiedzieć Szydło w wymownym wpisie. W jego treści stwierdził, że "Beata Szydło chciałaby, by Polska za rządów PiS była ustrojowo blisko Putina, gwałciła polską Konstytucję i prawo unijne — i zarazem ciągnęła pieniądze z UE". Ostre słowa spotkały się z aprobatą obserwujących byłego ministra finansów.

Złe informacji o pieniądzach przekazał komisarz ds. gospodarki UE Paolo Gentiloni. W ramach unijnego budżetu odbudowy gospodarki po pandemii Polska miałaby otrzymać 57 miliardów euro. Wypłata pieniędzy została jednak zablokowana. Powodem tego ma być kwestionowanie prymatu prawa unijnego nad krajowym. Oprócz Polski na fundusze czekają również Węgry.

bELbAJKR
Zobacz także: Anna Zalewska studzi emocje ws. Przemysława Czarnka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELbAJLm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(474)
Tata
2 tyg. temu
Co ten dziad ma jeszcze do powiedzenie po tym jak doprowadził polską gospodarkę do upadku.
Wyszła pani S...
2 miesiące temu
z worka i straszy?!
PiS
2 miesiące temu
to antypatriotyzm ?!
bELbAJLn
kostucha
2 miesiące temu
Balcerowicz musi odejść! To nie jest polski patriota!
Menel z Sycow...
2 miesiące temu
Pani Szydło udało się rozwalić stadninę koni w Janowie, której renomę budowano od kilku pokoleń. Potrzebowała zaledwie miesiąc. Taka zdolna. Utopiła miliardy w szyby kopalniane i Ostrołękę, która jest szczytem nieudolności i tępego braku wyobraźni. Tam wywalono mnóstwo kasy chyba na złość Unii ale z pieniędzy nas podatników.. Teraz poPISuje się smsami od prezia w PE za śmierdzące tysiące euro które musi z obrzydzeniem brać w swe niepokalane uczciwą pracą ręce. Podobnie jak jej koleżanki, bo to się im po prostu należy !!!
Australopitek
2 miesiące temu
Jak to jest, że ten brzydki Balcerowicz tak" sprzedawał" Polskę a w okresie od 1989 do 2018 roku PKB Polski wzrósł o 826,96% i był to najlepszy wynik w Europie. W tym samym okresie PKB Irlandii urosło o 789,43%, Słowacji o 783,83%, a Czech o 549,47%. Polski dochód narodowy w 1990 roku wynosił 65,978 mld dolarów, a do 2017 roku wzrósł do kwoty 524,5 mld dolarów. Czyli 8 krotnie. To na pewno zasługa ojca Rydzyka, ePISkopatu, kaczelnika z Żoliborza i pani Straszydło, której udało się rozpierd*** dorobek kilku pokoleń w Janowie w jeden miesiąc.
Gulu
2 miesiące temu
W komunie juz zylem. Zadna rewelacja,poza zdobycem wyksztalcenia bez oplat. Ale zanosi sie, ze wlasnie rozpoczalem zaliczenie bolszewizmu.
POLKA
2 miesiące temu
jezeli chodzi o ekonomie to p.szydlo to konowak
Gal Anonim
2 miesiące temu
Ekonomia nie jest nauką tylko jednym, wielkim oszustwem co widać dobitnie po panu Balcerowiczu. Wszyscy laureaci nagrody Nobla z ekonomii powinni siedzieć w więzieniu za oszukiwanie ludzi.
Mody
2 miesiące temu
To większy szkodnik od Tuska
PRAWDA
2 miesiące temu
No nie! Jakim prawem Balcerowicz zabiera znów jakikolwiek głos! Nie dośc, że wykończył Polskę, to jeszcze śmie prawić morały pani Szydło, której nie dorasta do pięt! Naprawde, chyba tylko ludzie ślepi i głusi nie widzą co się teraz wyrabia w Polsce. PO całkiem zwariowało! Piprza androny na kazdym kroku, a teraz dopuściło do głosu wywrotowca Balcerowicza, Bieńkowską, Tuska - sami wywrotowcy! Bożę - chroń Polskę przed tymi ludźmi!
Ala
2 miesiące temu
A kto to taki ten Balcerowicz ??????????????
Koszmarze
2 miesiące temu
Polskiego narodu, zniknij wreszcie.
bELbAJLf
kowalski
2 miesiące temu
To żaden autorytet dla mądrych. Tylko Czerwona ciemnota kształcona za pieniądze z Moskwy słucha i czyta to co bełkocze Balcerowicz, słynny ekonomista który doprowadził Polskę do nędzy. Rozłożył gospodarkę na czynniki pierwsze a ludzi wpędził w patologie. Jego głupawe pomysły doprowadziły część Społeczeństwa Polskiego do Katastrofy. Po osiągnięciu celu i zaoraniu Polski Balcerowicz nagle znikł i praktycznie nie wiadomo był co się z nim dzieje. Dzisiaj kiedy stracili władzę a Polska zaczyna naprawdę ISTNIEĆ i FUNKCJONOWAĆ, nagle znowu pojawia się Balcerowicz ze swoimi głupawymi pomysłami i szczuje by spowodować kolejną tragedię, by znowu doprowadzić ludzi do kolejnego nieszczęścia. Czyż to nie dziwne. Czy Pan Balcerowicz udaje, czy jest naprawdę takim naiwniakiem by nie wiedzieć, że Naród, że Polska już zna ich metody.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić