Radiowóz nagrany. Bulwersujące zachowanie policjanta za kółkiem

149

Bulwersujące zachowanie funkcjonariuszy w Kędzierzynie-Koźlu nagrała kamerka jednego z samochodów. Na filmiku widać, jak radiowóz wyprzedza inny pojazd na podwójnej ciągłej, tuż przed przejściem dla pieszych. Jak podkreśla autor, pojazd policji nie miał włączonym sygnałów świetlnych ani dźwiękowych.

Radiowóz nagrany. Bulwersujące zachowanie policjanta za kółkiem
Wyprzedzanie radiowozu (YouTube)

Szokujące zachowanie funkcjonariuszy miało miejsce na ulicy Miłej w Kędzierzynie-Koźlu (woj. opolskie). Na nagraniu z kamerki samochodowej, które udostępnił jeden z użytkowników w serwisie YouTube, widać radiowóz, który łamie od razu kilka przepisów. Wyprzedził on inny samochód na podwójnej ciągłej.

O włos od tragedii

Kierowca pojazdu, który nagrał zdarzenie, zaczął hamować przed przejściem dla pieszych. W tymże momencie widać, jak wyprzedza go radiowóz policji. Było o włos od tragedii, ponieważ na przejście właśnie zaczęły wchodzić osoby, które chciały z niego skorzystać.

Ponadto, jak podkreślił autor filmiku, radiowóz nie nadawał żadnych sygnałów świetlnych lub dźwiękowych. Oznacza to, że według przepisów ruchu drogowego nie był on pojazdem uprzywilejowanym i nie mógł łamać żadnych przepisów.

"To tylko urywek akcji"

Autor filmiku zgłosił sprawę na policję. Jak dodał, "przedstawiony film to tylko urywek akcji, pirat był jeszcze nagrywany przez kilka minut, ale zorientował się dosyć szybko, że jest obserwowany".

Na podstawie policyjnej akcji profilaktycznej dot. bezpieczeństwa na drogach, chęci pomocy dzielnej polskiej policji w skutecznym eliminowaniu potencjalnych zabójców drogowych, zgłaszam popełnione wykroczenia - napisał autor filmiku na YouTube.

Policjant ukarany mandatem

Jak ustalił auto.dziennik.pl, funkcjonariusze łamiący przepisy jechali na pilną interwencję, jako wsparcie dla innych policjantów przy zatrzymaniu osoby z listem gończym. Funkcjonariusz, który kierował autem, został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł i punktami karnymi. Zostało również wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec niego.

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić