"Bardzo niepokojący" nowy szczep koronawirusa. Atakuje głównie dzieci

55

W Australii u dwóch spokrewnionych ze sobą osób wykryto nowy nieznany wcześniej szczep koronawirusa. Obecnie eksperci próbują ustalić skąd pochodzi i czy jest groźniejszy od znanych już wariantów.

"Bardzo niepokojący" nowy szczep koronawirusa. Atakuje głównie dzieci
W Australii wykryto nowy szczep koronawirusa. (Getty Images)

W Melbourne zidentyfikowano nowy wariant COVID-19, niezwiązany z wszystkimi innymi mutacjami znanymi do tej pory. Dyrektor ds. Zdrowia stanu Wiktoria profesor Brett Sutton, powiedział, że prawdopodobnie jest to B1617.2 obecny wcześniej w Indiach i Wielkiej Brytanii.

Nowy szczep koronawirusa w Australii

Fakt, że jest to wariant inny niż we wcześniejszych przypadkach, oznacza, że ​​nie jest powiązany pod względem transmisji z tymi przypadkami – powiedział Sutton.

Nie wiadomo, jak nowy wariant dostał się do Australii. Porównano go z zakażeniami wykrytymi podczas kwarantanny hotelowej, jaką przechodzą przyjezdni, jednak bez żadnych rezultatów.

Sutton powiedział, że zarażona rodzina udała się do Jervis Bay w Nowej Południowej Walii. Obecnie trwa namierzanie osób, które mogły mieć z nią kontakt i również zarazić się nową odmianą koronawirusa. Eksperci próbują także wykryć źródło nowego wariantu.

Nie ma zbyt wielu informacji na temat ciężkości choroby w przypadku tego wariantu, chociaż istnieją doniesienia o większej zachorowalności u dzieci. Mamy obawy z tego powodu - dodaje Sutton.

Pojawienie się nowego wariantu w Australii nie przeszkodzi jednak w znoszeniu ograniczeń, co zaplanowano na początek czerwca. Obecnie, według Suttona, nie ma powodów do paniki, a sytuacja jest cały czas monitorowana.

Zobacz także: Hotele i restauracje otwarte na 100 procent? Minister odpowiada
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić