Będą rozmawiać o Ukrainie. We wtorek spotkanie Putina z Łukaszenką

We wtorek w Rosji ma dojść do spotkania Władimira Putina z Aleksandrem Łukaszenką. Prezydent Rosji i nieuznawany przez większość państw Zachodu prezydent Białorusi wezmą udział w Dniu Kosmonautyki i będą rozmawiać m.in. o sytuacji w Ukrainie.

Będą rozmawiać o Ukrainie. We wtorek spotkanie Putina z Łukaszenką
Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka (Getty Images, Sasha Mordovets)

O spotkaniu poinformowało rosyjskie RBC. W programie "Moskwa. Kreml. Putin" zdradzono, że 12 kwietnia Putin ma spotkać się z Łukaszenką na terenie budowy kosmodromu Wostocznyj. Zarówno data, jak i miejsce spotkania nie są przypadkowe. Tego dnia obchodzony jest w Rosji Dzień Kosmonautyki - święto ustanowione na pamiątkę pierwszego lotu człowieka w kosmos.

Przywódcy mają ocenić postępy prac budowy kosmodromu zlokalizowanego na dalekim wschodzie w regionie Amur. Putin i Łukaszenka mają również rozmawiać na temat obecnej sytuacji w Ukrainie. Po spotkaniu zaplanowana jest konferencja prasowa, podczas której porozmawiają z dziennikarzami.

Aleksander Łukaszenka popiera Władimira Putina w działaniach wojennych w Ukrainie. Co prawda Białoruś nie zadeklarowała bezpośredniego udziału w wojnie, jednak zdjęcia satelitarne niejednokrotnie potwierdzały, że wojska Rosjan przekraczały granice Ukrainy również stamtąd. Inwazja, która trwa od 24 lutego, pozbawiła życia tysięcy ukraińskich cywili.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie gospodarczym. Dworczyk tłumaczy
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić