BOB| 

Będzie powrót obostrzeń? Minister Niedzielski stawia sprawę jasno

103

Cały czas obserwujemy wzrost liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z tego powodu zaczęły krążyć plotki, że za chwilę rząd przywróci część obostrzeń. Czy jest powód do niepokoju?

Będzie powrót obostrzeń? Minister Niedzielski stawia sprawę jasno
Czy w Polsce zostaną przywrócone obostrzenia? (KPRM, Adam Guz/KPRM)

1243 nowych zakażeń koronawirusem i 22 zgony. To dane Ministerstwa Zdrowia ze środy 29 września. Widać, że IV fala pandemii koronawirusa nabiera rozpędu, a wraz z tym rośnie niepokój w społeczeństwie.

Minister Niedzielski o obostrzeniach

W mediach już zaczęły krążyć plotki, że lada moment może wrócić część obostrzeń. Podobno jest plan, aby przywrócić obowiązek noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Wygląda jednak na to, że na razie nam to nie grozi, o czym mówi minister zdrowia Adam Niedzielski.

Liczby te nie są z mojego punktu widzenia takimi poziomami zagrożenia dla zdrowia publicznego i wydolności systemu opieki zdrowotnej, żeby podejmować jakieś drastyczne decyzje - cytuje Niedzielskiego TVP Info.

Minister zdrowia dodał także, że jest jeszcze za wcześnie, aby przywrócić podział powiatów na strefy zielone, żółte i czerwone. A co z obostrzeniami dla osób, które się nie zaszczepiły?

Po pierwsze, widzimy, że przełożenie infekcji na hospitalizacje jest mniejsze, a po drugie, mamy takie przeświadczenie, że osoby zaszczepione nie powinny ponosić kosztów nieodpowiedzialności osób niezaszczepionych - przyznał Niedzielski.

Trzeba jednak liczyć się z tym, że prędzej czy później znowu wrócić temat obostrzeń. W tej chwili wszystko wskazuje, że liczba nowych zakażeń będzie cały czas rosnąć.

Zobacz także: Ciężkie przypadki koronawirusa na oddziale. Profesor Filisiak komentuje
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić