Koronawirus w Polsce. Środowa liczba zakażeń. Tak źle nie było od dawna

23

"W ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano ponad 1230 zakażeń koronawirusem" - donosi nieoficjalnie RMF FM. Takich dobowych przyrostów nie mieliśmy od kilku miesięcy!

Koronawirus w Polsce. Środowa liczba zakażeń. Tak źle nie było od dawna
Koronawirus w Polsce. Nowe dane są niepokojące (Getty Images, Artur Widak)

Koronawirus rozprzestrzenia się w coraz większym tempie. RMF FM podaje, że w ciągu ostatniej doby w Polsce odnotowano przeszło 1230 zakażeń, co jest bardzo niepokojącym sygnałem.

Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że to największy dobowy przyrost infekcji od czterech miesięcy. Jednocześnie jest to wzrost liczby przypadków o 40 proc. w porównaniu do ubiegłej środy. W poniedziałek informowano natomiast o 421 nowych infekcjach COVID-19. We wtorek było ich z kolei 975.

Na razie polski rząd zdecydował się na utrzymanie dotychczasowych ograniczeń. Mają one być przedłużone do 31 października 2021 roku.

Koronawirus w Polsce. Rząd zaostrzy przepisy?

Nie można jednak wykluczyć zaostrzenia ograniczeń. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało już, że ewentualne obostrzenia będą wdrażane regionalne. Decydować mają nie tylko wzrosty zakażeń, ale i poziom wyszczepienia i sytuacja w szpitalach.

Jeżeli sytuacja będzie wymagała tego, by rozporządzenie zmienić, to oczywiście ono będzie zmienione - zaznaczał we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, cytowany przez rmf24.pl.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić