o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
JKM
|

Benedykt XVI wyznał całą prawdę o abdykacji

265
Podziel się

Benedykt XVI przyznał w wywiadzie, że nie było mu łatwo zrzec się urzędu papieża Kościoła katolickiego. Duchowny stwierdził jednak, że postąpił w zgodzie z własnym sumieniem. Dodał, że uważa swoje postępowanie za właściwe.

Benedykt XVI wyznał całą prawdę o abdykacji
Benedykt XVI twierdzi, że decyzja o abdykacji została podjęta wyłącznie przez niego (AKPA)
bEBTAwCt

Emerytowany papież podkreślił, że decyzja o abdykacji została podjęta wyłącznie przez niego. Nikt miał nie wywierać na niego nacisków i domagać się jego ustąpienia. Benedykt XVI ocenił, że z perspektywy czasu jego zachowanie było słuszne.

To była trudna decyzja. Ale zrobiłem to z pełną świadomością i w zgodzie z własnym sumieniem. Myślę, że postąpiłem dobrze. Mimo to, niektórzy moi odrobinę nadgorliwi przyjaciele, są tym faktem cały czas poirytowani – powiedział Benedykt XVI w rozmowie z dziennikiem "Peoples Gazette".
bEBTAwCv

Benedykt XVI komentuje teorie spiskowe na swój temat

Po abdykacji Benedykta XVI światło dzienne ujrzały różne teorie dotyczące powodów tej decyzji. Niektórzy podkreślali, że miało to związek z ujawnionymi w 2012 skandalami seksualnymi w Kościele katolickim. Papież miał nie poradzić sobie z rozwiązaniem problemu.

Inni komentatorzy zwracali także uwagę na sprawę brytyjskiego biskupa Richarda Williamsona, który wielokrotnie negował Holocaust. To Benedykt XVI zniósł w 2009 ekskomunikę nałożoną na biskupa. Po tej decyzji spadła na papieża fala oskarżeń.

Wiele osób nie chciało zaakceptować mojego wyboru. Pojawiło się mnóstwo teorii spiskowych. Część ludzi nie wierzy, że dokonałem wyboru świadomie. Ale ja mam czyste sumienie – podkreślił Benedykt XVII.
bEBTAwCB

W 2013 roku przestał być głową Kościoła. "Papież jest tylko jeden"

Benedykt XVI ustąpił ze stanowiska w 2013 roku. Emerytowany papież mieszka obecnie w Mater Ecclesiae, małym klasztorze w Watykanie, a jego następcą został papież Franciszek. Benedykt XVI podkreślił, że obecnie nie podejmuje już żadnych decyzji dotyczących Kościoła.

Nie ma mowy o dwóch papieżach. Papież jest tylko jeden – podkreślił Benedykt XVI.
bEBTAwCC

Obejrzyj także: Historyczne spotkanie dwóch papieży

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEBTAwCW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(265)
jop
1 tyg. temu
Wikariuszu Rzymu Benedykcie, tylko BÓG zna prawdę!!
Makwiat
7 miesięcy temu
Prorok naszych czasów.o dzisiejszej sytuacji kościoła pisał już wiele lat temu. Mądry człowiek, wrażliwy,zachęcam do lektury autorstwa J.Ratzingera.
Adam
7 miesięcy temu
Super, był papierzem , może sobie teraz to wpisać do CV...
bEBTAwCX
All
7 miesięcy temu
Doszło do wpływania na wybór papieża BenedyktaXVI.On sam oznajmił,że usłyszał głos Boga,aby zrzekł się dobrowolnie papiestwa
Aboco
7 miesięcy temu
Powinien wrócić do pozycji kardynała. Zawsze mi na religii mówiono że tylko jeden człowiek za życia jest święty, czyli Papież. A teraz ma być dwóch świętych?
nie wiem
7 miesięcy temu
"...czy te oczy mogą kłamać...?
rysio11
7 miesięcy temu
Niemiec przestraszył się tego szamba jakiego narobił poprzednik.Jak już stary Niemiec dał się tak przestraszyć to było;grubo''.Czas pokaże jak.
Z_E_D
7 miesięcy temu
Już myślałem, że to Mateusz Morawiecki go abdykował
Olek
7 miesięcy temu
I jest okej. pierwszy chyba raz w historii mamy dwóch papieży, którzy się nawzajem nie zagryzają, tylko kochają. I tak trzymać. A że niektórym "świętym" to się niezbyt podoba? To sprawa "świętych".
przecież
7 miesięcy temu
w O2 jak zwykle jak nie błędy stylistyczne to błędy gramatyczne no i wiarygodnych treści zero!!......bawcie się dalej w bajkopisarstwo.
cde
7 miesięcy temu
nawet ten ględzi, a co było trudne, zginać się?
SENEKA
7 miesięcy temu
Dyskredytuje autora termin "teorie spiskowe". Z dwóch powodów. pierwszy to alogiczność terminu "teoria spiskowa", który oznacza naukową teorię co jest absurdem i bzdurą logiczną, rodzajem dezorientacji i dezinformacji... Drugi powód jest prozaicznie oczywisty. W latach 50-60 ubiegłego stulecia CIA zrealizowała program propagandowy "teoria spiskowa" w celu dyskredytacji przeciwników. Wiceszef CIA otrzymał na początku lat 70 najwyższe odznaczenie w USA...
Czytacz
7 miesięcy temu
Jakoś nie zgadza się to z wypowiedzziami różnych hierarchów przedstawionymi w "Sodomie" Martela.
bEBTAwCP
Mohandys
7 miesięcy temu
A mi to wisi nie mam nic do czynienia z tymi sekciarzami, Jestem szczęśliwy, spełniony zawodowo, zdrowy, majętny i żadne pierdu pierdu modły do jakiegoś bożka nie były nie są i nie będą mi potrzebne
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić