o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MMC
|

Koniec z wszelkimi plotkami. Papież Franciszek ujawnił swój wielki sekret

19
Podziel się

Okazuje się, że papież Franciszek zdecydował, gdzie chce spędzić resztę swojego życia oraz gdzie chce zostać pochowany. Argentyńskie pismo "La Nacion" opublikowało kilka nietypowych faktów na temat papieża.

Koniec z wszelkimi plotkami. Papież Franciszek ujawnił swój wielki sekret
Papież Franciszek. (Getty Images)
bEsmFHfV

Papież Franciszek większość swojego życia spędził w rodzinnej Argentynie. Choć z ojczyzną jest mocno związany, w rozmowie z lekarzem i dziennikarzem Nelsonem Castro wyznał, że umrzeć chce w Rzymie i tu też chce zostać pochowany. Od dawna pojawiały się plotki, że Franciszek zażyczy sobie pochówku w Buenos Aires.

Nelson Castro przeprowadził z papieżem Franciszkiem wywiad w lutym 2019 roku. Rozmowa odbyła się w celu napisania książki na temat zdrowia papieży od Leona XIII do Franciszka. W sobotę w argentyńskim magazynie "La Nacion" ukazały się premierowe fragmenty rozmowy dziennikarza z papieżem.

bEsmFHfX

Duchowny przyznał w wywiadzie, że nie boi się śmierci, choć zdarza mu się o niej myśleć. Do końca swoich dni planuje zostać w Stolicy Apostolskiej piastując powierzony my urząd. Zdementował również kilka plotek na swój temat.

Jedną z nich była informacja o tym, że obecny papież ma jedno płuco. Faktycznie, w wieku 21 lat przeszedł operację usunięcia cyst z płuca, jednak jak sam podkreśla nigdy później nie miał z płucem problemu. Doniesienia o jednym płucu stały się popularne w 2013 roku. Sugeruje się, że mniej serdeczni kardynałowie chcieli w ten sposób utrudnić Franciszkowi objęcie stanowiska.

I faktycznie, gdy to właśnie Franciszek został wybrany na papieża, 13 marca 2013 roku musiał dwukrotnie zaprzeczyć pogłosce o jednym płucu. W rozmowie z Castro głowa Stolicy Apostolskiej opowiedziała również o swoim zdrowiu psychicznym. Okazało się, że papież Franciszek korzystał niegdyś z pomocy psychologa.

bEsmFHgd

Po wsparcie sięgał, gdy ryzykował życie pomagając w ucieczce Argentyńczykom poddawanym opresji w czasach dyktatury w tym kraju. W wywiadzie przyznaje też, że czasami cierpi na „neurotyczny niepokój”, ale stwierdza, że ​​w dużej mierze nauczył się go przezwyciężać, słuchając Bacha lub popijając mate, popularny argentyński napój ziołowy.

Zobacz także: Kard. Stanisław Dziwisz może jeszcze wybrnąć z trudnej sytuacji? Duchowny mówi jak
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEsmFHgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Ma ryja
5 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
Ryszard
5 miesięcy temu
A dlaczego w Argentynie zakończyła się dyktatura.??????. JAN PAWEŁ 2. Dlaczego się o tym nie muwi.??????????
Emilian58
5 miesięcy temu
Franek Majdanek trafi do piekła. Ogień pod kotłem już rozpalony i owszem.
bEsmFHgz
Piękna pogoda...
5 miesięcy temu
Czytam te wasze komentarze i szkoda mi was. Jesteście chorzy z nienawiści. Cokolwiek by nie powiedzial Papież wykorzystacie przeciko niemu. Nie każdy musi być wierzący i to rozumiem. Przynajmniej uszanujcie starszego człowieka który pomagał innym narażając siebie. Mi też nie wszystko się podoba co dzieje się w kościele ale staram się oddzielić wiarę od poczynań niektórych księży,biskupów. Życzę wszystkim miłego dnia.
tusku
5 miesięcy temu
onet do repolonozacji mediow
oddział Z
5 miesięcy temu
Psycholog jest ok, a psychiatra cool...
pawel
5 miesięcy temu
znowu nic na temat celibatu nie powiedział - 1 list do Tymoteusza 3 rozdział
Ma ryja
5 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
Zaściankowiec...
5 miesięcy temu
Zdarza mu się myśleć o śmierci? A to dobre. Ja myślę o niej każdego dnia. No to chyba muszę pójść od razu do psychiatry.
Montreal
5 miesięcy temu
Wszyscy odplyniemy w zaświaty z czarną damą zwaną śmierć nikt nie wgra jest niebotyczną uczciwa i nie przekupna
Ma ryja😂
5 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!!!
Ma ryja💩💉💉...
5 miesięcy temu
Kościół katolicki to największy wróg naszego słowiańskiego narodu!
jej
5 miesięcy temu
A co jest złego w korzystaniu z pomocy psychologa? Przez takie demonizowanie osób chodzących do psychologa, ludzie boją się skorzystać z pomocy, bo co inni pomyślą...
bEsmFHgr
Tlen
5 miesięcy temu
Gdy czuje niepokój pije yerbe i słucha Bacha? Jak na papieża to dość oryginalne... myślałem że szczególnie wtedy powinien być na modlitwie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić