Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
SSŃ
|

"Bez komentarza". Nagranie z radną PiS zobaczyła cała Polska

371
Podziel się:

Nie milkną echa sesji Rady Miejskiej w Starym Sączu, podczas której przed głosowaniem nad uchwałą "dotyczącą powstrzymania ideologii gender i LGBT" przedstawicielka PiS wyśpiewała "Bogurodzicę". Burmistrz Jacek Lelek, z którym próbowało się skontaktować o2, sprawy nie komentuje. Media tymczasem obiegła informacja o sporej podwyżce dla burmistrza.

"Bez komentarza". Nagranie z radną PiS zobaczyła cała Polska
Burmistrz Starego Sącza odmówił komentarza w sprawie zachowania radnej PiS (YouTube)

Lidia Szewczyk z PiS zyskała rozgłos dzięki swojemu "popisowi" wokalnemu podczas niedawnej sesji Rady Miasta w Starym Sączu. Na spotkaniu miało odbyć się głosowanie w sprawie wycofania uchwały o LGBT i ideologii gender w gminie Stary Sącz, które poprzedziła gorąca dyskusja. Zwieńczyła ją przemowa Szewczyk, która namawiała radnych do utrzymania uchwały, a na koniec odśpiewała "Bogurodzicę".

Burmistrz Starego Sącza nie chce komentować sprawy

Nagranie z "występu" radnej PiS stało się hitem sieci. Portal o2 zwrócił się do burmistrza Starego Sącza z kilkoma pytaniami, między innymi o to, czy jego zdaniem sesja Rady Miejskiej to odpowiednie miejsce dla takich "popisów". W zdawkowej odpowiedzi, którą otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego w Starym Sączu, stwierdzono, że "Jacek Lelek pozostawia sprawę bez komentarza."

130-procentowa podwyżka dla burmistrza

Radni ostatecznie zdecydowali o wycofaniu uchwały z 2019 roku. Zachowanie Lidii Szewczyk skutecznie odwróciło uwagę od innej sprawy omawianej w ramach tej samej sesji. W poniedziałek radni mieli także głosować nad wysokością wynagrodzenia burmistrza oraz diet radnych.

Zebrani zdecydowali ostatecznie o wprowadzeniu niestandardowej, bo aż 130-procentowej podwyżki dla kierownika urzędu miasta. Miesięczne wynagrodzenie Jacka Lelka będzie od teraz wynosiło 20 824 zł. Radni nie byli jednogłośni, kilka osób wstrzymało się od głosu, w tym Lidia Szewczyk.

Warto zaznaczyć, że głosowanie nad wysokością diet zostało zdjęte z porządku obrad, a radni, którzy prawdopodobnie także liczyli na podwyżkę, musieli obejść się smakiem. Projekt będzie procedowany dopiero na kolejnej sesji.

Zobacz także: Kuriozalne zachowanie radnej PiS ze Starego Sącza. "Hańba"
Zobacz także: Radykalny projekt. Aż 41 posłów PiS "za". Wiceminister przekazał stanowisko
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(371)
molly
10 miesięcy temu
Media tymczasem obiegła informacja o sporej podwyżce dla burmistrza.
Motyl
12 miesięcy temu
Dziś heteroseksualni i chrześcijanie czują się spychani na margines społeczeństwa. Inność zawsze była mamy inne nosy,uszy sylwetki inteligencję i preferencje seksualne i wszystkim nam bez wyjątku ,również niepełnosprawnym należy się i szacunek i stworzone warunki do godnej egzystencji ,na pewno nie 650 czy od stycznia 720 na opiece społecznej pod warunkiem ,że jesteś chory ,jak tak chory ,że nie wiesz do którego lekarza iść zacząć diagnostykę mniej.
babcia i dzia...
12 miesięcy temu
Głosowaliście na pis i pincet.Teraz tylko płakać
Zeus6161
12 miesięcy temu
Pod Grunwaldem nasi śpiewali "Bogurodzicę" a krzyżacy "Chrystus zmartwychwstał".I tam, ostatni raz w historii mamusia dołożyła synkowi. Katolicka paranoja.
Belchatow
12 miesięcy temu
Takie zachowania są nie na miejscu.A może ktoś jest innej wiary.Czy wyobrażajcie sobie jak się modlą do Allacha???
Naukowiec
12 miesięcy temu
Fanatycy okupacji naszego państwa przez Watykan pogrążają nasze państwo. Brak życiorysów kanadydatów na posłów, radnych i ludzie wybierają świrów. Kandecje są za długie i "wieczne", to jest sposób na życie, a nie służba obywatelom. Traktują nas jako poddanych, wciskają nam kłamstwa. Listy powinny być alfabetyczne tak jak w wyborach prezydenckich.
Lewaczek
12 miesięcy temu
Tolerancja na wszystko oprócz Polskości i wartości chrześcijańskich, dożywocie dla tej pani
Sos
12 miesięcy temu
A co w tym złego? Nikomu nie ubliżyla, nie zwyzywała jak pewna celebrytka, lewactwo nie może tego znieść?
w imię Boga
12 miesięcy temu
pamiętam jak ludzie byli zdziwieni jak Polacy głosowali na inne partie przeciwko fundamentalistom z PISIS. Wiązali się do krzyży narzucanie religii nazywali tradycją jednocześnie straszyli islamem że przyjdzie i też narzuci a tamta jeszcze gorsza. Masakra że mamy tak ciemny lud który sam uczciwie nie potrafił zarobić tylko się sprzedał tym faszystom
xxx
12 miesięcy temu
Po pierwsze dla czego nikt nie zadzwonił po zespół medyczny ???Po drugie prowadzący powinien wyprosić w trybie natychmiastowym Panią i wskazać drogę do kościoła !!!!!!
Werko
12 miesięcy temu
Taką pieśń przeciw Polakom to prawie jak zdrada stanu. Zrozumiał bym gdyby to dotyczyło się mniejszości narodowych które zalewają Polskę. Ale jak się pluje na swojego, bo jest innej orientacji to czysta głupota...
Łolaboga
12 miesięcy temu
O matko! Jaskiniowcy z PiS zalewają kraj.
Hmmm
12 miesięcy temu
A jak mają się mniejszości u naszych sojuszników , Arabia Saudyjska na przykład ?
Mietek
12 miesięcy temu
Pod wątrobą cnoty niewieście ma , i śpiewa udowadniając swoją głupotę .
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić