Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
GGG
|

Awantura o LGBT. Radna PiS wstała i zaśpiewała Bogurodzicę

1108
Podziel się

Szerokim echem w mediach społecznościowych odbiło się wycofanie przez radnych ze Starego Sącza uchwały anty-LGBT. Przedstawicielka PiS Lidia Szewczyk w ramach protestu zaśpiewała "Bogurodzicę".

Awantura o LGBT. Radna PiS wstała i zaśpiewała Bogurodzicę
Radni zaczęli śpiewać "Bogurodzicę" (YouTube)
bFdOqQJN

Do głosowania doszło 30 listopada. Na wniosek przewodniczącego Rady Miejskiej i z pełnym poparciem radnych Gminnego Porozumienia Wyborczego (GPW) - ugrupowania, któremu przewodzi burmistrz Starego Sącza, doszło do głosowania nad uchwałą "dotyczącą powstrzymania ideologii gender i LGBT". Ta została przez nich przyjęta ponad dwa lata temu, jednak postanowiono poddać ją pod ponowne głosowanie.

Decyzję o ponownym głosowaniu podjął przewodniczący Rady Miejskiej. Andrzej Stawiarski tłumaczył, że musiał odpowiedzieć na pytanie prokuratury i upewnić się, czy ktoś nie zmienił zdania. Niespodziewane wprowadzenie tej uchwały do punktu obrad wywołało spore zamieszanie. Radna Lidia Szewczyk z PiS w ramach obrony swoich wartości postanowiła odśpiewać przed głosowaniem "Bogurodzicę".

bFdOqQJP

Apeluję do sumień wszystkich radnych. Z tego, co się orientuję, jesteśmy wszyscy katolikami i chodzimy do kościoła - mówiła radna przed głosowaniem.

Ponowne głosowanie spełniło swoją rolę. Okazało się, że radni GPW zmienili zdanie dotyczące uchwały z 2019 roku. Radna Ewa Zięba stwierdziła nawet, że ta przyniosła więcej złego niż dobrego. W konsekwencji decyzja została zmieniona, a uchwała wycofana. Wywołało to sporą dyskusję wśród radnych.

Zawsze uważałem, że działaniami niektórych samorządowców rządzi hipokryzja. Jak trzeba to stoją pierwsi przed ołtarzem, jeśli chodzi o pieniążki to zrobią wszystko, żeby je dostać. Z naszego narodu próbuje się zrobić niewolników, którzy za kilka euro potrafią zrobić wszystko - mówił radny Robert Rams.
bFdOqQJV

Zmiana zdania miała zapewne związek z zawiadomieniami od Komisji Europejskiej. Organ złożył je w zarządzie województwa małopolskiego. Poinformowano w nim, że jeśli uchwała nie zostanie wycofana, to możliwa jest utrata środków finansowych z unijnego funduszu React-EU. Utrata sporych środków zapewne przekonała niektórych polityków do zmiany swojej decyzji.

Zobacz także: Szczepienia w szkołach? Zapowiedź wiceministra
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdOqQKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1108)
Prawda
2 dni temu
Teorie spiskowe są propagowane przez prawicowo religijne środowiska po To żeby za pomocą propagandy i manipulacji cofnąć świat do czasów feudalnych i utrzymać status quo za wszelką cenę. Teorie spiskowe propagują ludzie o światopoglądzie skrajnue prawicowym, którzy chcą cofnąć świat w rozwoju do czasów feudalnych i żeby świat był takim jakim był przed rewoluchą francuską i rzezią hugenotów
olo
miesiąc temu
buhaaaa a co moze zrobic zacofany czlowiek z pisu bajki religijne 21wiek BUHAAAAA
321778
miesiąc temu
Satanosci opłacają unijnych autokratów.
bFdOqQKr
Miki
miesiąc temu
Jednym słowem -parodia
Piękna osoba
miesiąc temu
Wspaniale zaśpiewała!
Niepis
miesiąc temu
Boze chron Polske przed takim talentem, średniowiecze pełną parą
antyandy
miesiąc temu
Średniowieczny cyrk.
kinia56
miesiąc temu
Bóg zapłać za piękną postawy Pani radnej.Trwajmy wiernie przy Bożych wartościach.
przynajmniej ...
miesiąc temu
Totalny polityczny folklor ale zaśpiewała ładnie.
Tdi71
miesiąc temu
Czemu nie zabroniono słowa Allah czy Ramadan ..lub żydowskich świąt i nazw ?? Proste ....bo ich się boją ...tu mają respekt....wiec trzeba by chyba wrócić do wypraw krzyżowych aby nie niszczono kultury europejskiej i dziedzictwa chrześcijańskich kultur
Ula
miesiąc temu
Za 30 srebrników 😭
Jan
miesiąc temu
Co tej kobiecie odwala. Co z niej za katoliczka skoro tak drugiego człowieka nie nawidzi.
!!!
miesiąc temu
pANI PRZECZYTAŁA 2 KSIĄŻKI W TYM JEDNĄ O ZASŁUGACH PATRIOTY RYDZYKOWATEGO
bFdOqQKj
WIADOMO
miesiąc temu
NIGDY PRZENIGDY DO SACZA NIE POJEDZIEMY, TRAGEDIA
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić