Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Obcięto 200 mln dofinansowania. Posłowie PiS nie mieli skrupułów

39
Podziel się:

W sejmie trwa głosowanie poprawek złożonych do projektu ustawy budżetowej na 2022 roku. Jedną z nich jest dofinansowanie podmiotów leczniczych w zakresie psychiatrii.

Obcięto 200 mln dofinansowania. Posłowie PiS nie mieli skrupułów
Obcięto potężne dofinansowanie (Twitter.com)

Zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży są coraz bardziej powszechne. Dzieci, u których występują zaburzenia, powinny znajdować się pod opieką odpowiednich specjalistów, m.in. psychologów. W Polsce wiele mówi się o tym, że ten aspekt jest mocno zaniedbany.

We wtorek na sejmowej Komisji Finansów Publicznych odbyło się głosowanie poprawek złożonych do projektu ustawy budżetowej na 2022 rok. Jedna z nich dotyczyła właśnie dofinansowania podmiotów leczniczych w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Posłowie PiS-u z komisji finansów właśnie odrzucili poprawkę Platformy do budżetu na 2022r. przeznaczającą 200 mln zł na dofinansowanie podmiotów leczniczych w zakresie psychiatrii dzieci i młodzieży. Mam nadzieję, że naprawią ten błąd w głosowaniu plenarnym - napisała na Twitterze Marta Golbik, posłanka Platformy Obywatelskiej.

Pozostało dwa tygodnie

Budżet na 2022 r. ma zostać uchwalony przez Sejm 17 grudnia br. Wcześniej, bo 14 grudnia ma się odbyć drugie czytanie projektu ustawy. Przekazanie ustawy budżetowej do Senatu, zgodnie z harmonogramem, ma nastąpić do 23 grudnia.

Według ustawy budżetowej, dochody budżetu państwa mają wynieść 481,4 mld zł, wydatki zostały zaplanowane na 512,4 mld zł, a deficyt budżetu państwa ma wynieść nie więcej niż 30,9 mld zł. Sam produkt krajowy brutto (PKB) ma wzrosnąć o 4,6 proc.

Zobacz także: Kuriozalne zachowanie radnej PiS ze Starego Sącza. "Hańba"
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Holly Yarosła...
6 miesięcy temu
dzieci pasem wychowywać i nie narzekać na dobrodzieja
gość
6 miesięcy temu
Niedługo my im obetniemy apanaże i nie będzie zmiłuj się!
Iawa
6 miesięcy temu
Trzeba wesprzeć ludzi z Magdalenki w Unii
ja.
6 miesięcy temu
Trzeba wspomóc Rydzyka.
Bat Chłopski
6 miesięcy temu
Na TVP i Polskie Radio dziennie idzie z naszych podatków prawie 6 milionów złotych. Tak! Nie pomyliłem się. Sześć baniek dziennie! Pomnożone to x365 dni daje to okoły dwa miliardy rocznie na media publiczne. I tak rok w rok. Jeszcze jakieś pytania?
Końradzio
6 miesięcy temu
aaa po co leczyć przychiatrycznie całe społeczeństwo? skoro celowo,je się ogłupia!ePiSKKopat ogłupia nas,żeby łatwiej było nami manipulować!Bo głupi jest łatwiejszy do wydymania! jakby tego określenia nie nazywać
rrs
6 miesięcy temu
To nie wpływa na słupki poparcia więc szkoda kasy, lepiej dać na propagandę albo wesprzeć patologię.
Krzysztof1956
6 miesięcy temu
No cóż...lepiej zawiesić finansowanie kościoła katolickiego... Kto jest za?
jojo
6 miesięcy temu
żenada !
bez szyderstw
6 miesięcy temu
Najlepszą profilaktyką zaburzeń psychicznych u dzieci jest permanentna kwarantanna i zdalna nauka. :)
Robert
6 miesięcy temu
a jak Unia zabiera nam takie pienadze to pusmaki siedzicie cicho? Tam sie burzcie :)
Sidematic
6 miesięcy temu
Zaburzenia psychiczne są coraz bardziej powszechne z powodu idiotycznych lockdownów. Nawety podczas grypy hiszpanki nikt nie wpadł na tak debilny pomysł żeby zamykać całe kraje w izolacji.
Gość
6 miesięcy temu
Najważniejsze żeby sobie dowalić do kieszeni. No i oczywiście patologii rozdać bo co by patologia powiedziała gdyby im obcięli. Jak ten rzad nie będzie wysiudany przy następnych wyborach to wyprowadzam się z tego kraju
Zetka
6 miesięcy temu
Dzieci choruja przez psychicznych rodzicow, ktorzy nie radza sobie z wychowaniem. Dlatego niektorzy powinni byc kastrowani zeby nie plodzili psychili.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić