Jan Manicki
Jan Manicki| 

Bezdomny Polak dźgnął 16-letniego Niemca nożem. Stanął przed sądem

18

Makabryczne sceny rozegrały się w niemieckim pociągu na trasie Brema – Hanower. 26-letni Ernest S. zaatakował nożem przypadkowo spotkanego 16-latka. W piątek Polak za swój czyn został postawiony przed wymiarem sprawiedliwości. Ciąży na nim zarzut usiłowania zabójstwa.

Bezdomny Polak dźgnął 16-letniego Niemca nożem. Stanął przed sądem
Ernest S. stanął przed niemieckim wymiarem sprawiedliwości. (Twitter)

16-letni Niemiec wracał do domu pociągiem linii RE8. W pewnym momencie chłopak został kilkukrotnie dźgnięty od tyłu nożem kuchennym. Po wszystkim ponoć napastnik, jak gdyby nigdy nic, przeszedł do następnego wagonu.

Polak dźgnął 16-latka nożem. Wszystko nagrał monitoring

Niemiecka policja zidentyfikowała podejrzanego jako 26-letniego Ernesta S. Pochodzący z Polski mężczyzna jest bezdomny. Został aresztowany na krótko po ataku.

Teraz Polak stanął przed Sądem Okręgowym w Mönchengladbach. Ciąży na nim zarzut usiłowania zabójstwa. Śledczy zabezpieczyli monitoring z pociągu, na którym dokładnie widać, jak Ernest S. atakuje 16-letniego chłopca nożem.

Nie był pod wpływem substancji odurzających. Ernest S. stanął przed niemieckim sądem

16-latek został w wyniku ataku ciężko ranny. Trafił na oddział intensywnej terapii, gdzie spędził trzy dni. Lekarze twierdzą, że jego prawa ręka prawdopodobnie nigdy nie wróci do pełnej sprawności.

Wszystko stało się bardzo szybko. Nigdy wcześniej nie widziałem tego mężczyzny – podkreślił na piątkowej rozprawie chłopak.

Napastnik postanowił nie zabierać w sądzie głosu. Śledczy ustalili, że w momencie popełnienia przestępstwa nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków. Przesłuchiwanie świadków ma potrwać jeszcze około tygodnia. Polak wrócił na ten czas do aresztu tymczasowego.

Obejrzyj także: Monachium: niemiecka policja w akcji

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić