Białe plamy na rosyjskich czołgach. Zdjęcia obiegły sieć

Sieć obiegły zdjęcia czołgów, którą Rosja rozmieściła w pobliżu granicy z Ukrainą. Internauci szybko zauważyli, że na czołgach widnieją charakterystyczne białe plamy. Spekulują, że czołgi mogą być w ten sposób oznaczane, aby pomóc rosyjskim siłom powietrznym w identyfikacji własnych żołnierzy.

Białe plamy na rosyjskich czołgach. Zdjęcia obiegły sieć
Specjalne oznaczenia rosyjskich czołgów (Twitter)

Rosja skoncentrowała przy granicy z Ukrainą ponad 127 tysięcy żołnierzy i dużą ilość sprzętu. Z najnowszych zdjęć satelitarnych wynika, że wojsko stacjonuje w regionach zachodnich Rosji, na Białorusi oraz na okupowanym przez Władimira Putina Krymie.

Na zdjęciach widać m.in. czołgi, na których internauci dostrzegli białe plamy. Spekuluje się, że ma to być specjalne wojskowe oznaczenie dla sił powietrznych Rosji, które ma zapobiec ostrzelaniu własnych czołgów oraz żołnierzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Czołgi tuż obok granicy z Ukrainą

Do sieci trafiło także nagranie, na którym widać, jak rosyjskie czołgi są przewożone najprawdopodobniej do ukraińskiej granicy. Część pojazdów ma podobne białe oznakowania. Czołgi z nagrania mają się znajdować w odległości około 15 kilometrów od granicy Rosji z Ukrainą.

Jak poinformował przed kilkoma dniami serwis "Politico", powołując się na źródła w amerykański wywiadzie, Rosja może planować inwazję na Ukrainę na środę 16 lutego. W poniedziałek ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski ogłosił, że dzień ten będzie w kraju Dniem Zjednoczenia Ukraińców.

Kreml na razie dementuje wszelkie pogłoski o planowanym ataku, ale analitycy ostrzegają, że niebezpieczeństwo wciąż jest bardzo realne.

Zobacz także: Amerykanie nie pomogą Ukrainie w razie ataku Rosji. Stanowcza deklaracja Joe Bidena
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić