Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

Białoruś. Swiatłana Cichanouska na nowym nagraniu. Jasna deklaracja

9

Najnowsze informacje z Białorusi. Swiatłana Cichanouska, która była kontrkandydatką Aleksandra Łukaszenki, opublikowała nowe nagranie w internecie. Chce zostać narodowym przywódcą.

Białoruś. Swiatłana Cichanouska na nowym nagraniu. Jasna deklaracja
Swiatłana Cichanouska (YouTube)

Białoruś. Swiatłana Cichanouska opublikowała nowe nagranie

Swiatłana Cichanouska, która kandydowała w wyborach prezydenckich na Białorusi i była kontrkandydatką Aleksandra Łukaszenki, tuż po ogłoszeniu wyników zniknęła na kilka dni. Okazało, że wyjechała na Litwę, przy czym niektórzy twierdzą, że została do tego zmuszona.

Wybory prezydenckie na Białorusi oficjalnie wygrał Aleksander Łukaszenka. Niemniej protesty, jakie wybuchły tuż po ogłoszeniu wyników, pozwalają mniemać, że wyniki zostały sfałszowane.

Swiatłana Cichanouska opublikowała w sieci nowe nagranie, w którym informuje, że jest gotowa zostać narodowym przywódcą Białorusi. Chce, by sytuacja w kraju uspokoiła się i na Białorusi powróciło normalne życie.

Oddaliście mi swoje głosy, naprawdę to doceniam. Wiem, dlaczego to zrobiliście. Wszyscy chcemy wydostać się z tego zaklętego kręgu, w którym znaleźliśmy się 26 lat temu. Jestem gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność i działać w tym okresie jako narodowy przywódca, aby kraj uspokoił się, wszedł w normalny rytm, abyśmy uwolnili wszystkich więźniów politycznych i jak najszybciej przygotowali ramy prawne i warunki organizacji nowych wyborów prezydenckich - powiedziała Swiatłana Cichanouska.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić