o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Polak zatrzymany przez milicję na Białorusi. Poruszający apel matki. Błaga o pomoc

19
Podziel się

Podczas protestów na Białorusi zostało zatrzymanych trzech obywateli RP. Jednym z nich jest Kacper Sienicki. Nie wiadomo, gdzie przebywa mężczyzna. Matka Kacpra, Aneta Sienicka, prosi na Facebooku o pomoc w zlokalizowaniu syna.

Polak zatrzymany przez milicję na Białorusi. Poruszający apel matki. Błaga o pomoc
bDYkuuid

Kacper Sienicki został aresztowany w trakcie protestów powyborczych na Białorusi. Jest on jednym z trzech obywateli RP, którzy zostali zatrzymani. Ambasada RP w Mińsku przekazała informacje, że wie, gdzie znajdują się dwie z trzech zatrzymanych osób. Trwają starania w zlokalizowaniu Kacpra. Mężczyzna to absolwent Studiów Europy Wschodniej. Pojechał do Mińska, żeby wesprzeć znajomych.

Matka Kacpra prosi na Facebooku o pomoc w zlokalizowaniu syna. Ma nadzieje, że jej syn wróci jak najszybciej do kraju. Kobieta przez ostatnie dni miała utrudniony kontakt z Kacprem. Był on spowodowany blokadą internetu na Białorusi. Ostatnia wiadomość dotarła do niej w poniedziałek. Syn poinformował ją, że odprawił się na lot i wraca do Polski. Informacje o zatrzymaniu Polaków potwierdził wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński w Polskim Radiu 24.

bDYkuuif

Trwają protesty

Demonstranci protestują przeciwko nieuczciwemu przeprowadzeniu wyborów. Kontrolowane przez pałac prezydencki głosowanie wygrał po raz kolejny Aleksander Łukaszenka. Wielu Białorusinów niezadowolonych z ich zdaniem sfałszowanego wyniku, wyszło na ulicę. Na terenie całego kraju milicja zatrzymała już prawie 800 osób. Kontrkandydatka Łukaszenki, Swietłana Cichanouska, w obawie o życie i wolność swoje i swoich dzieci uciekła z nimi na Litwę.

bDYkuuil
Zobacz także: Białoruś. Szymon Hołownia wzywa polski rząd do działania. "To mogą być ostatnie wybory, które udało się Łukaszence sfałszować"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYkuuiG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(19)
Janek
9 miesięcy temu
Pojechał pokozaczyć a tu taka niespodzianka.Chłoptaś czuje się rozczarowany oczekiwał braw a tu lipa
henry
9 miesięcy temu
Sam chciał to ma.
antypis
9 miesięcy temu
niech siedzi, sam tam po to pojechał
bDYkuuiH
jasiu
9 miesięcy temu
Tylko w Polsce można bezkarnie, do woli obrażać katolików i Polski rząd, w innych krajach unijnych i Białorusi niestety jest to niedopuszczalne.
donek i bolek
9 miesięcy temu
po CO TAM poLAZł ?
Artur
9 miesięcy temu
Polak pojechał wpierać rewolucję w jednym z najciekawszych krajów europy. To niech sobie teraz odpocznie spokojnie w więzieniu. Ciekawe co zostanie po Białorusi za 15 lat jak nr 1 odejdzie.
Zapominacie
9 miesięcy temu
Polacy zatrzymani w Polsce. Czy już zapomnieliście? Krótka pamięć, trzy dni wystarczyły.
qwerty
9 miesięcy temu
Chciał wziąć udział w manifestacjach to trzeba ponosić konsekwencje. Myślał, że tam będzie jak w Polsce. Policja będzie go głaskać i pytać czy może go przesunąć a on bezkarnie będzie mógł ich obrażąć i pluć.
Matka
9 miesięcy temu
Młodzi ludzie nie pchajcie się za innych ..., co Za ignorancja rodziny . Ważniejsi znajomi ? Z nudów to chyba .
Łuka- szenko
9 miesięcy temu
"Pojechał ,żeby wesprzeć znajomych ". Wydaje się że go tam nieżle go będą "wspierać". Po powrocie do domu szerokim kręgiem będzie omijać Białoruś . Jemu pomyliło się z dawną Solidarnością lub Majdanem na Ukrainie - gdzie wszystko i wszystkim było można przeciw władzy . Trzeba było mamusiu wcześniej reagować na poczynania synka nie poniewczasie . Teraz otrzyma właściwą zapłatę za wsadzanie nosa w nieswoje sprawy .
MJ-12
9 miesięcy temu
Chciał wspierać przyjaciół to niech ich wspiera też podczas odsiadki tak będzie honorowo
Stopgłupocie
9 miesięcy temu
Pojechał "pomagać" znajomym to niech znajomi mu teraz pomogą,jak go tylna część ciała swędziała to milicja białoruska go wyleczy
Aaa
9 miesięcy temu
Pojechał wesprzeć opozycję.A kto dał mu prawo wtrącania się w rzàdy cudzego państwa?I chyba się liczył z konsekwencjami to nie jest zabawa.Szkoda jego matki
bDYkuuiz
Faaaaz
9 miesięcy temu
"Absolwent Studiów Europy Wschodniej". Pojechał do Mińska, "żeby wesprzeć znajomych". No to sprawa jasna. Pytanie nr 1: ile mu ABW zaplacila za udzial w rozrobie na Bialorusi? A jak by polskie wladze zareagowaly, gdyby Rosjanin, absolwent nauk politycznych po moskiewskim uniwersytecie, przyjechal do Polski podczas ostatnich wyborow i zaczal "wspierac znajomych" poprzez udzial w burdach i awanurach z polska policja? On do teraz by siedzial na Łubiance w Kiejkutach z torba foliowa na glowie, po parodniowej sesji waterboardingu. Albo juz by go skasowali i zakopali gdzieś w lesie na Mazurach.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić