Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

Reżim oskarża Polaków. Białorusini "znaleźli" to na granicy

Podziel się:

Białoruski Komitet Śledczy wszczął dochodzenie w sprawie rzekomego zniszczenia przez polskich pograniczników słupa granicznego. Białorusini mieli znaleźć na nim ślady ostrzału z broni palnej.

Reżim oskarża Polaków. Białorusini "znaleźli" to na granicy
Pogranicznicy mieli znaleźć kule z których strzelano do słupa granicznego (Telegram, Białoruski Komitet Pograniczny)

W mediach społecznościowych opublikowano zdjęcia zniszczonego herbu Białorusi. Widać na nich metalowe kule, które miały posłużyć do ostrzelania słupa. Białoruski Komitet Pograniczny oskarżył także stronę polską o "przedstawienie skażonego obrazu sytuacji".

Straż Graniczna pokazała białoruską prowokację. "Ma zaognić sytuację na granicy"

Polska Straż Graniczna opublikowała we wtorek w mediach społecznościowych nagranie pokazujące zdjęcie tarczy herbowej z granicznego słupa przez białoruskich funkcjonariuszy. Polska Straż Graniczna poinformowała także, tarcz z godłem państwowym od kilku dni brakuje także na trzech innych białoruskich znakach granicznych na odcinku w Białowieży.

Białoruskie służby ciągle wymyślają scenariusze nowych prowokacji, które mają zaognić sytuację na granicy – napisano na Twitterze.

Ostrzelano białoruski słup graniczy? Kolejny taki incydent

To nie pierwszy przypadek "ostrzelania" białoruskiego słupa granicznego. We wrześniu 2020 roku podobny incydent miał miejsce na granicy białorusko-ukraińskiej. Winnych ostatecznie nie znaleziono, ale białoruskie media rządowe rozpisywały się o "dywersantach przekradających się na Białoruś z terenu Ukrainy".

Obejrzyj także: "Zadziwiająca sprawa, że taki żołnierz został dopuszczony do takich czynności". Gen. Bieniek o dezerterze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić