Biały Dom ogłasza kolejne sankcje. Obejmą m.in. w córki Putina!

Podziel się:

W środę Biały Dom ogłosił kolejne sankcje przeciw Rosji. Nowy pakiet obejmuje m.in. restrykcje blokujące przeciwko największemu rosyjskiemu bankowi, Sbierbankowi, prywatnemu Alfa Bankowi oraz zakaz nowych inwestycji w Rosji. Sankcje postanowiono wymierzyć również w córki Władimira Putina.

Biały Dom ogłasza kolejne sankcje. Obejmą m.in. w córki Putina!
Władimir Putin (Getty Images, Contributor#8523328)

Biały Dom zaznaczył, że Sbierbank - objęty do tej pory jedynie częściowymi sankcjami - ma około jednej trzeciej wszystkich aktywów rosyjskiego sektora bankowego. Podkreślono też, że jest "systemowo krytyczny dla rosyjskiej gospodarki".

Nowe sankcje zakładają m.in. zakaz nowych inwestycji w Rosji. PAP podaje, że wysoki rangą przedstawiciel administracji stwierdził, że taki ruch ma na celu "zapewnienie, że masowy exodus sektora prywatnego z Rosji (...) będzie trwał nadal" i doprowadzi do "drenażu mózgów".

Pełne sankcje nałożono też na dwie dorosłe córki Władimira Putina. Zostały nimi objęte Jekaterina Tichonowa i Maria Woroncowa, a także dzieci i żona szefa MSZ Siergieja Ławrowa.

Wojna w Ukrainie. Unia też nałoży sankcje na córki Putina?

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Rosjanie nie zamierzają się wycofywać. To sprawia, że nakładane są kolejne sankcje. "Bloomberg" donosił, że Unia Europejska również ma zamiar nałożyć je na córki Putina.

Podkreślono jednocześnie, że nie wiadomo, jak dotkliwe byłyby to ograniczenia. Nie jest to pewne, bo nie ustalono, jakie aktywa posiadają poza Rosją.

Zobacz także: Putin przestrzega kraje europejskie. ''To jest broń obosieczna''
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: MDO
Źródło:PAP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić