o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Manicki
|

Polacy piszą do Bidena. Żądają przeprosin za to, co mówił o Polsce

1336
Podziel się

Kongres Polonii Amerykańskiej domaga się przeprosin od Joe Bidena. Chodzi o słowa na temat Polski. Były wiceprezydent USA i kandydat Demokratów na prezydenta mówił w swoim wystąpieniu w połowie października o "szerzących się na świecie reżimach totalitarnych".

Polacy piszą do Bidena. Żądają przeprosin za to, co mówił o Polsce
(YouTube)
bDTdRJWZ

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) Franciszek Spula wystosował oficjalne pismo skierowane do Joe Bidena. Domaga się w nim od amerykańskiego kandydata na prezydenta przeprosin. Kością niezgody są słowa Bidena na temat reżimów totalitarnych.

Domagają się przeprosin od Bidena. Chodzi o słowa o Polsce

List do Joe Bidena został zamieszczony na stronie internetowej Kongresu Polonii Amerykańskiej. Franciszek Spula odwołał się w nim do słów Bidena z debaty prezydenckiej w połowie października. Podkreślił w liście, że Polska nie jest krajem totalitarnym.

bDTdRJXb
Podczas debaty 15 października 2020 r. nazwał pan Polskę krajem totalitarnym. Ta fałszywa informacja szkodzi krajowi, który jest wiernym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w NATO – ocenił Spula w swoim liście.

Prezes KPA argumentuje, że rząd w Polsce nie próbuje kontrolować wszystkich sfer życia swoich obywateli. Spula zauważa natomiast, że polskie władze nie podzielają ateistycznych wartości Bidena. Sugeruje zatem kandydatowi Demokratów używanie określenia "politycznie niepoprawny" zamiast "totalitarny" w odniesieniu do naszego kraju.

Proszę o niezwłoczne przeproszenie za dezinformowanie amerykańskiej, a co za tym idzie, światowej opinii publicznej. Proszę o sprostowanie w którym stwierdzi pan, że Polska nie jest krajem totalitarnym – napisał przewodniczący KPA.
bDTdRJXh

Joe Biden skrytykował Polskę. "Na świecie szerzą się reżimy totalitarne"

Joe Biden w połowie października skrytykował rządy w Mińsku, Warszawie oraz Budapeszcie. Wskazał na problem "szerzących się na świecie reżimów totalitarnych". Ocenił, że może doprowadzić to do upadku Sojuszu Północnoatlantyckiego.

NATO jest narażone na ryzyko rozpadu. Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę i Węgry. Na świecie mamy do czynienia z rosnącą liczbą reżimów totalitarnych – mówił Biden podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii.
bDTdRJXi

Do sprawy odniósł się Donald Trump. Sztab prezydenta przesłał Polskiej Agencji Prasowej oświadczenie. Stwierdzono w nim, że Joe Biden "nie rozumie polityki zagranicznej".

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Jak podają najnowsze sondaże, Joe Biden ma sporą przewagę nad obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. W ostatnich dniach przed wyborami wyścig o fotel prezydenta jednak nabiera tempa.

Obejrzyj także: Joe Biden: USA w 100 proc. wypełniają swe zobowiązania sojusznicze

bDTdRJXj
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTdRJXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1336)
Citizen
6 miesięcy temu
Polonia niech spada na drzewo. Wybrali zycie tam wiec niech sie nie wypowiadaja na temat tego co sie w Polsce dzieje...
O_o
6 miesięcy temu
Prawdę powiedział w Polsce już nie ma demokracji. staliśmy się krajem totalitarnym i znów musimy walczyć o wolność, prawość i godne życie!
ravenclaw
6 miesięcy temu
ma przepraszać za to,że powiedział prawdę? żenada
bDTdRJXD
Jarek love
6 miesięcy temu
Przecież chłop ma rację
GOŚĆ
6 miesięcy temu
STRZAŁ W,, 10”.
Najnowsze komentarze (1336)
Myszka Miki
5 miesięcy temu
"Totalitaryzm– system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe." no według tej definicji, to powiedział prawdę, no tak PL wygląda na arenie politycznej.
Robin
5 miesięcy temu
Będzie Związek Socjalistycznych Repubil Ameryki Północnej. Złe wieści dla Polaków i dla białych.
atlantyda75
5 miesięcy temu
W sumie nie powiedział niczego o czym byśmy sami nie wiedzieli. Za co ma przepraszać za parę słów prawdy? Cieszę się że nie tylko my czujemy się dojechali na maksa tylko ktoś na świecie jeszcze też to zauważa że rządy totalitarne pis-u niszczą nasz kraj po całości.
Gabriel
5 miesięcy temu
Kandydat na Prezydenta USA Joe Biden ma 100 % racji. W Polsce jest dyktatura J. Kaczyńskiego.
Lena
5 miesięcy temu
Przecież prawdę powiedział.
dweeb,
5 miesięcy temu
powiedzial prawde! ale innym to nie w smak, woleli by nic nie znaczasce blogoslawienstwo od trump'a
napohybelpiSS
5 miesięcy temu
"Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych." macie rację nie można ranić bo wrogów należy zabijać
Dana
5 miesięcy temu
Powiedzial prawde
bDTdRJXv
xyz
5 miesięcy temu
Biden powiedział prawdę. Przecież prokuratura chce oskarżyć 14-latkę za organizację protestu, a zwolniła oficera ABW, który potrącił protestujące kobiety i uciekł. To jest demokratyczne państwo ?
STKMS
5 miesięcy temu
Fatalnie gdyby robokop wygrał
Koala
5 miesięcy temu
Oby Bidet przegrał
Koala
5 miesięcy temu
Oby Bidet przegrał
Nominate
5 miesięcy temu
A najbardziej reżim demokratów w słowach J. Biden'a. Ot, co! And the most regime of the Democrats in the words of J. Biden. What!  
bodo
5 miesięcy temu
Polonia amerykańska jest opanowana przez dobr ą zmianę i grupę polaków opłacanych przez nasze z polskiej fundacji narodowej kasy z profesorem ......na czele. Jedzący za nasze i podróżujący także, wspierają polonię jadem na wszystkich tylko nie pis i mieszający im w glowach. Nie rozumiem zaślepienia górali i innych którymi jak widać łatwo jest manipulować bo sami nic nie pomyślą.A przecież do internetu jest dostęp wystarczy się nauczyć czytać ze zrozumieniem.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić