Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Jan Manicki
|
aktualizacja

Polacy piszą do Bidena. Żądają przeprosin za to, co mówił o Polsce

1337
Podziel się:

Kongres Polonii Amerykańskiej domaga się przeprosin od Joe Bidena. Chodzi o słowa na temat Polski. Były wiceprezydent USA i kandydat Demokratów na prezydenta mówił w swoim wystąpieniu w połowie października o "szerzących się na świecie reżimach totalitarnych".

Polacy piszą do Bidena. Żądają przeprosin za to, co mówił o Polsce
(YouTube)

Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) Franciszek Spula wystosował oficjalne pismo skierowane do Joe Bidena. Domaga się w nim od amerykańskiego kandydata na prezydenta przeprosin. Kością niezgody są słowa Bidena na temat reżimów totalitarnych.

Domagają się przeprosin od Bidena. Chodzi o słowa o Polsce

List do Joe Bidena został zamieszczony na stronie internetowej Kongresu Polonii Amerykańskiej. Franciszek Spula odwołał się w nim do słów Bidena z debaty prezydenckiej w połowie października. Podkreślił w liście, że Polska nie jest krajem totalitarnym.

Podczas debaty 15 października 2020 r. nazwał pan Polskę krajem totalitarnym. Ta fałszywa informacja szkodzi krajowi, który jest wiernym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w NATO – ocenił Spula w swoim liście.

Prezes KPA argumentuje, że rząd w Polsce nie próbuje kontrolować wszystkich sfer życia swoich obywateli. Spula zauważa natomiast, że polskie władze nie podzielają ateistycznych wartości Bidena. Sugeruje zatem kandydatowi Demokratów używanie określenia "politycznie niepoprawny" zamiast "totalitarny" w odniesieniu do naszego kraju.

Proszę o niezwłoczne przeproszenie za dezinformowanie amerykańskiej, a co za tym idzie, światowej opinii publicznej. Proszę o sprostowanie w którym stwierdzi pan, że Polska nie jest krajem totalitarnym – napisał przewodniczący KPA.

Joe Biden skrytykował Polskę. "Na świecie szerzą się reżimy totalitarne"

Joe Biden w połowie października skrytykował rządy w Mińsku, Warszawie oraz Budapeszcie. Wskazał na problem "szerzących się na świecie reżimów totalitarnych". Ocenił, że może doprowadzić to do upadku Sojuszu Północnoatlantyckiego.

NATO jest narażone na ryzyko rozpadu. Widzimy to wszystko, co dzieje się od Białorusi po Polskę i Węgry. Na świecie mamy do czynienia z rosnącą liczbą reżimów totalitarnych – mówił Biden podczas spotkania z wyborcami w Filadelfii.

Do sprawy odniósł się Donald Trump. Sztab prezydenta przesłał Polskiej Agencji Prasowej oświadczenie. Stwierdzono w nim, że Joe Biden "nie rozumie polityki zagranicznej".

Wybory prezydenckie w USA odbędą się 3 listopada. Jak podają najnowsze sondaże, Joe Biden ma sporą przewagę nad obecnym prezydentem Donaldem Trumpem. W ostatnich dniach przed wyborami wyścig o fotel prezydenta jednak nabiera tempa.

Obejrzyj także: Joe Biden: USA w 100 proc. wypełniają swe zobowiązania sojusznicze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1337)
swieta alina
10 miesięcy temu
biden jest faszysta wymordowal wszystich polakow ktorych znalam tu w kalifornii. moj maz byl jednym z nich. nie nawidzi polakow i polski. probowal i dalej probuje zamordowac mnie I moja corke bo znamy prawde o nim i jego zamiarach na przyszlosc swiata
Myszka Miki
2 lata temu
"Totalitaryzm– system rządów (reżim polityczny) oparty na obowiązującej wszystkich ideologii, w którym państwo w pełni kontroluje społeczeństwo i stara się nadzorować wszystkie aspekty życia publicznego i prywatnego na tyle, na ile jest to możliwe." no według tej definicji, to powiedział prawdę, no tak PL wygląda na arenie politycznej.
Robin
2 lata temu
Będzie Związek Socjalistycznych Repubil Ameryki Północnej. Złe wieści dla Polaków i dla białych.
atlantyda75
2 lata temu
W sumie nie powiedział niczego o czym byśmy sami nie wiedzieli. Za co ma przepraszać za parę słów prawdy? Cieszę się że nie tylko my czujemy się dojechali na maksa tylko ktoś na świecie jeszcze też to zauważa że rządy totalitarne pis-u niszczą nasz kraj po całości.
Gabriel
2 lata temu
Kandydat na Prezydenta USA Joe Biden ma 100 % racji. W Polsce jest dyktatura J. Kaczyńskiego.
Lena
2 lata temu
Przecież prawdę powiedział.
dweeb,
2 lata temu
powiedzial prawde! ale innym to nie w smak, woleli by nic nie znaczasce blogoslawienstwo od trump'a
napohybelpiSS
2 lata temu
"Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych." macie rację nie można ranić bo wrogów należy zabijać
Dana
2 lata temu
Powiedzial prawde
xyz
2 lata temu
Biden powiedział prawdę. Przecież prokuratura chce oskarżyć 14-latkę za organizację protestu, a zwolniła oficera ABW, który potrącił protestujące kobiety i uciekł. To jest demokratyczne państwo ?
STKMS
2 lata temu
Fatalnie gdyby robokop wygrał
Koala
2 lata temu
Oby Bidet przegrał
Koala
2 lata temu
Oby Bidet przegrał
Nominate
2 lata temu
A najbardziej reżim demokratów w słowach J. Biden'a. Ot, co! And the most regime of the Democrats in the words of J. Biden. What!  
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić