Bieruń. W lesie znaleziono chemiczne odpady. Prokuratura wszczęła śledztwo

15

W Bieruniu w województwie śląskim dokonano niepokojącego odkrycia. Przypadkowy spacerowicz spostrzegł, że w lesie znajduje się kilkadziesiąt pojemników z tajemniczą cieczą. Natychmiast zawiadomił służby, których funkcjonariusze udali się na miejsce.

Bieruń. W lesie znaleziono chemiczne odpady. Prokuratura wszczęła śledztwo
Ktoś wyrzucił w lesie kilkadziesiąt pojemników z substancją chemiczną. Policja poszukuje uczestników nielegalnego procederu (Śląska Policja)

Jak informuje rzecznik Śląskiej Policji, odpady znajdowały się przy leśnej drodze w rejonie ulicy Królikowskiego w Bieruniu. Spacerowicza zaniepokoiła nie tylko substancja znajdująca się w porzuconych pojemnikach, lecz także wydobywający się z nich drażniący zapach.

Odpady chemiczne w śląskim lesie. Prokuratura rozpoczęła postępowanie

Na miejsce udali się policjanci i strażacy ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego. Na miejscu ustalili, że pojemników jest kilkadziesiąt, a część z nich posiada pęknięcia. Pobrali również próbki do badań, a znalezisko – zabezpieczono.

Na razie nie wiadomo, która dokładnie substancja chemiczna znajdowała się w pojemnikach. Tajemnica zostanie wyjaśniona dopiero po przebadaniu próbek. Wtedy też eksperci ustalą, czy i na jaką skalę doszło do zanieczyszczenia środowiska.

W sprawie porzuconych pojemników zostało wszczęte śledztwo. Będzie ono prowadzone przez tyską prokuraturę, która spróbuje ustalić, kto jest odpowiedzialny za nielegalny proceder.

Ewentualni świadkowie zdarzenia są proszeni o zgłoszenie się w celu złożenia zeznań. Mogą to zrobić poprzez kontakt z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu – sekretariat wydziału kryminalnego tel. 47 8527 280, e-mail: kryminalny@bierun.ka.polocja.gov.pl lub oficer dyżurny – stanowisko kierowania tel. 47 8527 255 e-mail: dyzurny@bierun.ka.policja.gov.pl.

Zobacz także: Zobacz też: Odpady w dobie pandemii. Niebezpieczny obieg medycznych śmieci, pracownicy czekają na szczepienia
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić